UDP - Strumień na jednym porcie

0

Chciałbym się tylko dowiedzieć czy będzie dobrze działać jeśli dwóch użytkowników będzie do siebie nawzajem wysyłać informacje przez protokół UDP tym samym PORTEM (na różnych komputerach oczywiście), lecz zarówno lokalnie jaki i przez sieć.
Chodzi o szybkie wysyłanie informacji dlatego pytam o UDP.
Pytam także dlatego ponieważ już piszę testowe aplikacje i jak wysyłałem(przez UDP) to wydawało się jakbym wysyłał sam do siebie :o.

0

Nie bardzo rozumiem pytanie. Jak wysyłasz dane na port 1234 to chodzi o port ODBIORCY a nie nadawcy. Wysyłanie będzie się odbywać za pomocą innego, efemerycznego portu.

0

Jak uzytkownik.1 będzie wysyłał wiadomości do uzytkownika.2 tym samym portem co wiadomosci zwrotne uzytkownik.2 to czy będą jakieś problemy ?

PS. chciałbym też wspomnieć że wiadomości są wysyłane jednocześnie i z bardzo dużą częstotliwością

0

A jak niby chciałbyś to osiągnąc żeby wysyłał tym samym portem? Rozumiesz że porty są zawsze 2? Nadawczy i odbiorczy?
Jak Mietek wysyła do Janusza na port 1234 to port 1234 to jest numer portu u Janusza i tylko u niego. Mietek wysyła jakimś losowym portem. Jak teraz Janusz wysyła coś do Mietka na 1234 to znów 1234 jest numerem portu u Mietka i tylko u niego. Janusz wysyła losowym portem.

0

Czyli jeśli jest 5 klientów i serwer (np) to każdy musi mieć osobny port np. 1234,1235,1236 ...
Teraz rozumiem :). I dlatego moja aplikacja nie działała poprawnie ^^.

0

Nie, wcale nie musi. Wielu klientów może pisać do tego samego odbiorcy na ten sam port. Ale potem ty w aplikacji musisz jakoś ogarnąć od kogo przyszła dana wiadomość.

0

No tak. A jeśli każdy jest odbiorcą to każdy musi mieć osobny port :P.

0

Nie. Każdy moze odbierac na porcie o tym samym numerze, bo to przeciez są inne porty bo na innych maszynach! Zarówno mietek jak i janusz mogą nasłuchuwac na porcie 1234 bo są to porty na dwóch różnych komputerach.
Co innego jak chcesz odpalić kilka razy tą aplikacje na tym samym komputerze -> wtedy musisz nasłuchiwać na różnych portach bo inaczej dostaniesz binding exception przy próbie odpalenia drugiego klienta.

0

Teraz to już tego nie rozumiem.
Mam dwóch użytkowników, którzy wysyłają do siebie dane w tym samym czasie (jak gry online).
To jaki port teraz mogą zachować: ten sam ( co by było łatwiejsze) czy różny ? Mówimy oczywiście o odbiorze.

0

Mogą słuchać na tym samym, pod warunkiem że nie uruchamiasz dwa razy aplikacji klienckiej na tym samym komputerze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0