Sprzedaż oprogramowania napisanego w JAVA

0

Cześć
Słuchajcie jak to w końcu jest z sprzedażą oprogramowania napisanego w JAVA. Piszę program w OpenJDK, chcę go sprzedać bez udostępnienia kodu źródłowego. Mogę to zrobić czy nie?

Było sporo wątków na forum jak ten: http://4programmers.net/Forum/Inzynieria_oprogramowania/139845-Sprzeda%C5%BC_programu ale to zupełnie inny problem.

Znalazłem też sporo wątków jak ten: http://programmers.stackexchange.com/questions/88964/java-legal-issues-related-to-writing-a-commercial-app-in-java ale tak właściwie nadal nie bardzo tłumaczą problem.

Czy zdanie:

You are allowed to develop and sell closed-source software in Java, without paying royalties.

There's no catch, knock yourself out.

Jest prawdziwie przy założeniu, że tworzę aplikację w OpenJDK? Czy muszę potem udostępniać jej kod? O co w tym wszystkim chodzi.

Przykładowo licencja do QT do c++ jest stosunkowo prosta i muszę go kupić kiedy korzystam z bibliotek, a nie łączę dynamicznie i kiedy zmieniam, jak to wygląda w JAVA?

1

W zasadzie to zdanie jest prawdziwe jeśli kodzisz w Javie ogólnie. No chyba, że dobierasz się do jakichś bebechów OpenJDK, które to są inaczej traktowane.

0

Dzięki. Orientujesz się może jak w NetBeans sprawdzić której JAVY używam? mam tylko JDK to jest ta wolna wersja, czy jest również jej płatna wersja?

0

Project Properties -> Libraries -> Java Platform

1

możesz sprzedać wszystko co napisałeś w netbeansie ;-)

zresztą na stronie netbeans-a sami do tego zachęcają jeszcze pisząc żeby reklamować się u nich na stronie :P

dopóki nie korzystasz z jakichś bibliotek GPL- to możesz robić ze swoim kodem co Ci się podoba

0

Ok dzięki wszystkim doszedłem co i jak i już nawet podłączyłem sobie pod program SQLite ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1