Pomoc ze specyfikacją (DAO, Service Layer)

0

Cześć! Przyjąłem zlecenie na dość prostą aplikację na androida (z użyciem mysql), myślałem że wszystko umiem i ogarnę, ale gdy dostałem specyfikację to się załamałem.
Wrzucam w załączniku parę screenów, czy ktoś może mi prosto wytłumaczyć jak wykorzystać owe Service Layer i DAO do przykładowego logowania? Poczytałem i pogooglowałem o tym DAO i doszedłem do tego że jest to po to by oddzielić kod od zapytań SQL, ale wciąż było by świetnie jakby ktoś mi to rozjaśnił.
Ta specyfikacja dotyczy również strony internetowej (ja zajmuję się aplikacją) i jest napisana w łamanej angielszczyźnie, więc nie wiem czy napisanie tego Service Layer i DAO należy do moich obowiązków czy też osoby piszącej stronę internetową. Napisałbym tą apkę po swojemu, ale to by było nieprofesjonalne. Może ktoś zarzuci chociaż jakieś linki do poczytania?

Zdaję sobie sprawę że to bardzo noobowskie pytania, proszę o dozę wyrozumiałości dla świażaka i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

2

DAO (Database Access Object) to obiekt, w którym powinieneś zawrzeć metody dostępu do bazy danych. Można nazwać go np. UserDao (metody dostępu do bazy związane z userem, np. pobieranie userów, zapisywanie), AuthenticationDao itp. Czyli np. UserDAO zawiera metodę login(String user, String password), a w niej będą odwołania do bazy danych - czy to używając JDBC czy Hibernate. Serwisami i DAO powinna zająć się osoba pisząca stronę internetową (a dokładnie jej backend). Jeżeli masz klienta androidowego, to będziesz wywoływał serwisy napisane przez tą osobę. Serwisy natomiast będą wywoływać metody na obiektach DAO.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0