Android - Odczyt danych z pinu mini-jack

Odpowiedz Nowy wątek
2013-10-09 08:05
0

Witam,
chciałbym wysyłać dane do androida po przez wejście mini-jack, coś na zasadzie działania pilota przy słuchawkach.
Przy odczycie naciśnięcia przycisku na pilocie słuchawkowym jest to odczytywane jako naciśnięcie przycisku (KeyListener), więc chciałbym jakoś przesłać dane, ale nie wiem jak je odczytać (wysłać w sumie też jeszcze nie wiem), mogłoby to się dziać po naciśnięciu mojego przycisku, ale tak żeby android widział go jako nowy, a nie systemowy typu play/pause. Byłbym wdzięczny za każdą sugestię.

Pozostało 580 znaków

2013-10-09 08:30
2

http://developer.android.com/[...]ndroid/media/AudioRecord.html i próba odczytania tego co wysyłane jest przez mikrofon. Będzie to przypominać co prawda starego dobrego Commodore lub Spectrusia, ale daje radę.

Pozostało 580 znaków

2013-10-09 10:19
1

Co ty chcesz właściwie zrobić? Wygląda to na zadanie nie tylko programistyczne, ale i elektroniczne.
Jeśli chcesz zrobić dodatkowy przycisk przy słuchawkach musisz znać się na elektronice.

Od strony programistycznej obsługa buttonów wymaga rejestracji broadcast recivera na ACTION_MEDIA_BUTTON z tego broadcast-a dostajesz KeyEvent, w którym masz kod przycisku i rodzaj event-a.
Od którejś wersji androida (3.2 jeśli dobrze pamiętam) by zarejstrować się na buttona trzeba skorzystać z AudioManager.registerMediaButtonEventReceiver.

Teraz pytanie co ty rozumiesz przez "jakoś przesłać dane"? BO może to nie ma nic wspólnego z media button'ami i musisz łapać dźwięk tak jak pisał Koziołek.


Jeśli chcesz pomocy, NIE pisz na priva, ale zadaj dobre pytanie na forum.

Pozostało 580 znaków

2013-10-10 07:10
0

Na początek chciałbym obsługiwać nowy przycisk, a z poziomu elektroniki mam zamiar obsługiwać to po przez Arduino, więc nie będzie to zbyt trudne wysłać kilka bajtów.
Dzięki Panowie za pomoc, dzięki wam mam już jakąś ścieżkę i w miarę wiem od czego zacząć!

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0