Build Path w Eclipse

0

Po scheckoutowaniu projektów z SVN (nie jestem ich autorem) mam problem ze wskazaniem w Eclipse wykorzystywanych zewnętrznych bibliotek (Build Path->Add external archives). Ten problem objawia się tym, że trudno jest mi określić jakich dokładnie jarów potrzebuje dany projekt.

Tak jak wspominałem, tych projektów jest sporo (kilkanaście) i są one sporych rozmiarów. Wśród nich jest projekt o nazwie 'lib', który po prostu przechowuje wszystkie jary jakie są potrzebne do pozostałych projektów.

Skąd tak naprawdę mam wiedzieć, które jary z projektu 'lib' dodać do poszczególnych projektów? Często dana biblioteka występuje w kilku wersjach np 2.0, 2.1, 2.2. Poza tym z racji "dużych rozmiarów" owych projektów, dość męczące jest dodawanie bibliotek pojedynczo, na dodatek "po omacku" na podstawie ostrzeżeń Eclipse, że dana klasa jest nieznana. Tak naprawdę powinienem zadać to pytanie autorom owych projektów, ale przypuszczam, że jest jakaś ogólna konwencja o której po prostu nie wiem.

Projekty budowane są Antem przy użyciu Eclipse.

Co prawda w build.xml jest coś takiego:

<path id="project.classpath"> <fileset file="${nazwa}" /> ...

pytanie czy zawsze ta "nazwa" będzie równoznaczna z nazwą jara?

0

Może zaproponuj migracje tych projektów do Mavena? Pewnie ułatwisz życie sobie i wszystkim innym przy okazji ;]
Ale w kontekście pytania: nie ma takiej możliwości żebyś mógł to stwierdzić. Gdyby biblioteki sie nie duplikowały to mógłbyś dodać wszystkie liby, ale skoro sie duplikują to ktoś po prostu te projekty zrypał ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0