web.xml na zewnątrz projektu (na serwerze)

0

Mam projekt w którym chciałbym przenieść plik web.xml na serwer, tak aby wszystkie konfiguracje znajdowały się poza projektem. Oczywiście chodzi o to jak w projekcie uwzględnić to że web.xml jest w innym miejscu niż WebContent/WEB-INF/ tylko gdzieś poza projektem.

0

Chodzi ci zapewne o Eclipse? Moglbys podac wiecej szczegolow.
Jesli uzywasz np. tomcata7 (servlet 3.0) to tam nie musisz miec w ogole web.xml, czyli eclipse czy inne ide nie powinno marudzic ze go nie ma. Dalej, tomcat ma w katalogu conf/web.xml domyslna konfiguracje, moze uda ci sie ja tak zmienic, aby tam siedzialy twoje ustawienia?

0

Jest to projekt webowy (GUI) i budowany jest przez maven'a. Serwer aplikacji to WASCE 2.1, wersja java 1.6.
Jaki informacji dokładnie potrzebujesz?

Cały problem polega na tym aby przenieść plik web.xml i całą konfigurację projektu na zewnątrz, tak aby ktoś mógł go modyfikować bez konieczności rekompilacji projektu.

0

Zalezy o jakiej konfiguracji mowisz. Chcesz moc wymieniac servlety? Mapowania servletow? Jesli tak to bedzie dosc trudno.
Chcesz wymieniac jakies namiary na baze danych, hasla, userow itp? Jesli tak to zainteresuj sie JNDI - to jest standardowy sposob w aplikacjach webowych / EE.
Ostatecznie taka aplikacja / plik war to jest zwykly zip i mozna web.xml wypakowac zmienic zapakowac i ma sie inne ustawienia. Jednak nie radzilbym takich hackow uzywac.

0

No tak chodzi o to aby CAŁĄ konfigurację wynieść do innego pliku najlepiej z inną nazwą a w samym projekcie zostawić jedynie jakiś wskaźnik na to gdzie ów plik się znajduje na serwerze.

1

Ale po co? Przecież na serwerze ten plik i tak leży w rozpakowanym warze i można go normalnie modyfikować...

0

No i właśnie jest potrzeba przeniesienia go w inne miejsce i podpięcia w projekcie tej ścieżki. Ten zabieg jest po to aby inne projekty też mogły równolegle z niego korzystać.

1

A da sie to zrobic na tym serwerze? Bo normalnie kontenery serwletow wymagaja aby web.xml lezal w konkretnym miejscu. Cos mi swoja droga tutaj cos smierdzi, takie myki z konfiguracja nie sa standardowym podejsciem do rzeczy, ale moze macie faktycznie specjalne wymagania i jest to uzasadnione, trudno powiedziec.
@Shalom - nie wszystkie kontenery musza rozpakowywac wary, np. tomcat domyslnie rozpakowuje ale mozna to wylaczyc (conf/server.xml, poszukaj unpackWARs="true"), ale nie jest to jednak wymagane przez specyfikacje.

0

Rozumiem, dzięki w każdym razie!
Chciałem tylko się dowiedzieć czy jest to możliwe.
+'sik dla was.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1