Książka do Javy, nie dla początkującego

0

Witam,

Chciałbym się nauczyć programować w Javie. Generalnie nie jestem początkującym. To znaczy liznąłem programowania w językach takich jak C# czy C++.

Natomiast nie przypasowały mi te języki. Chciałbym nauczyć się Javy. Przeczytałem ten temat:
Książki do Javy

Natomiast nie potrafię wybrać. Słyszałem bardzo złe opinie o Thinking of Java. Co poniekąd napisane jest w temacie, który czytałem.

Ogarniam mniej więcej takie zagadnienia jak warunki, pętle (pewnie jest jakaś składnia w Javie inna) więc nie potrzebuję czegoś co mi od zupełnego początku wyjaśni wszystko po kolei.

Proszę o Wasze opinie. I proszę o wyrozumiałość :)

0

The Java Tutorials skupiają się przede wszystkim na tym jak zrobić coś w Javie, a nie jak zrobić coś w ogóle, więc to coś dla ciebie chyba. Jest tam też sekcja "In Book Form" jeśli chciałbyś kupić książkę na Amazonie lub ściągnąć książkę w formacie elektronicznym na ebooka. The Java Tutorials prosto z sieci są chyba najświeższym źródłem informacji o aktualnej wersji Javy.

Poza tym wybór książki to temat wałkowany setki razy :D Spróbuj po prostu książki wypożyczyć gdzieś. Nawet jeśli wypożyczysz jakieś stare edycje, do starych wersji Javy, to i tak poznasz styl autora i typ zawartości książki.

0

Czy są jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje, opinie? :)

0

Java. Kompendium programisty. Wydanie VIII
Dobra książka dla początkujących aczkolwiek nie laików. Opisane w zasadzie wszystkie główne aspekty programowania w Javie.

0

http://helion.pl/ksiazki/java-kompendium-programisty-wydanie-viii-herbert-schildt,javkp8.htm

Akurat przed chwilą przeglądałem tę książkę na stronie.

No właśnie. Chodzi o to, że nie jestem laikiem i nie wiem co to pętla czy warunek czy tablica. Natomiast nie znam składni tego w Javie na przykład. Dlatego pewne podstawy fajnie jakby w książce były.
Sądzisz właśnie, że ta książka byłaby ok? Nie jest napisana jakimś ciężkim, skomplikowanym językiem?

0

Skoro coś tam umiesz, to myślę, że ta książka to strzał w 10. Dobre jest to, że jest to świeża pozycja (obejmuje jave 7), a przy okazji przyda się na co dzień podczas pracy.
Ps. Jak się zdecydujesz, to nie kupuj w helionie, można kupić nową 50zł taniej.

0

Pewnie mówisz o allegro? Przeglądałem przed chwilą za 141zł odbiór osobisty ;)

Poprawka. Znalazłem za - http://www.ceneo.pl/16330116cl-Java_Kompendium_programisty

0

Java. Kompendium programisty tak samo opisuje wszystko od początku, tylko może mniejszy nacisk na długie tłumaczenie tego jest.

Obojętnie jaką książkę kup i po prostu składnie sprawdzisz, ale rozdziały te przelecisz szybko nie czytając wszystkiego, co za problem?

0

Też racja. Czyli chyba wybór padnie na tę książkę, po jest to najnowsze wydanie z tego roku. Dzięki Wam za pomoc. Dalsza pomoc zawsze mile widziana ;)

0

Książka ogólnie jest mierna. Początek jest w porządku, ale gdy dojdziesz do rozdziałów w którym omawiane są standardowe biblioteki to wątpie, abyś miał cierpliowość czytania tekstów na poziomie dokumentacji :|

Na razie zainteresuj się samouczkami i książkami dostępnymi na google books. Gdy opanujesz podstawy to wtedy koniecznie przeczytaj Java Efektywne Programowanie.

0

Nie wiem czy w tym innym temacie jest ta pozycja, ale ja jestem fanem Core Java Volume I fundamentals i Vol. II advanced - ja czytalem edycje 6, przejrzalem 7, i naprawde polecam.

0

Czytam też opinie na helionie.

Z tych opinii Waszych oraz helionowych wybrałem 2 takie podstawowe:
http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-viii-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd3.htm (o tej mówiłeś @mućka?)

oraz druga to już też wcześniej wspomniana przeze mnie:
http://helion.pl/ksiazki/java-kompendium-programisty-wydanie-viii-herbert-schildt,javkp8.htm?utm_source=page&utm_medium=site&utm_campaign=selling

Ta pozycja - http://helion.pl/ksiazki/java-techniki-zaawansowane-wydanie-viii-cay-s-horstmann-gary-cornell,javtz8.htm rozumiem, że to jak już będę więcej wiedział w temacie i nie ma sensu na początek jej kupować.

Czy mogę Was prosić o opis kto miał z tych 2 pierwszych książkę i opisał je? Bo nie wiem czy do końca wierzyć w komentarze na helionie hehe ;)

0

Jakieś sugestie jeszcze :) ?

0

Męczysz i męczysz ten temat.. Mógłbyś po prostu pójść do księgarni i zobaczyć jakie są te książki. Pierwsza książka jest łatwa do nabycia w sieci, a ta druga jest zbyt droga względem treści jaka oferuje.

0

Męczę, bo im więcej się dowiem tym lepszą decyzję podejmę ;)

0

Idź do księgarni i przeczytaj dowolną stronę z każdej książki jaką weźmiesz w ręce. A jak nie, to poszukaj w sieci reklamówek, które często zawierają jakiś przykładowy wycinek tekstu takiej pozycji. Niestety to drugie to raczej tylko po angielsku bo nasi się jeszcze nie nauczyli twardej konkurencji.

0

jak masz doświadczenie w innych językach i liźniesz trochę javy z jakiegoś tam źródła to polecam http://www.manning.com/evans/ well grounded java developer. Czyli nie tylko o javie jako takiej, ale o całym srodowisku pracy z nią związanej i jak ten cały kombajn połączyć. Według mnie właśnie takiej książki brakło jakiś czas.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1