Czy ta ksiazka jest dobra?

0

jak w temacie... link do ksiazki: http://helion.pl/ksiazki/java[...]-v-herbert-schildt,javpp5.htm

czy jest dobra dla kogos poczatkujacego...

0

Powiem tak . Nie wiem czy ta jest dobra, ale wiem, że Thinking in Java oraz Java efektywne programowanie wyd 2 . To są odpowiednie pozycje jeśli chcesz programować w javie.

0

z tego co wiem na temat thinking in java to nie sa w niej opisane co i jak pod jave 1.7... (thinking in java jest z 2006 roku... tak znalazlem)... ta ksiazka o ktora sie pytam jest z 2012 i podobno jest w niej opisane co i jak z java 7 wiec... i ma logo oracle... co o tym myslice? jak ktos cos ciekawego znajdzie na temat tej ksiazki to podeslijcie linki...

0

Racja tylko ta TiJ to jakby kanon jeśli chodzi o javę. Tak samo Efektywne programowanie w Javie. Jak dla mnie i z pewnością dla wielu to podstawa . To, że nie jest ona najnowsza to nie oznacza, że jest przestarzała. Wszystko co w niej jest zawarte jest nadal aktualne. Tam masz jave w wersji 1.5 . Od tej książki polecałbym Ci zacząć, a następnie myśl nad innymi.

0

Ciekawostka: od Javy 5 większość zmian jest naprawdę kosmetyczna, to tylko drobne uproszczenia + trochę nowych bibliotek. Ten język rozwija się strasznie wolno, nowości wykraczające poza kilkuletnie książki można poznać w ledwo kilka wieczorów.

0

Książka bardzo przystępna dla początkującego, sam posiadam i jestem zadowolony. Bardzo fajne jest to, że jest dużo listingów z programami a gotowe przykłady można pobrać z serwera helionu, również rozwiązania ćwiczeń z końca danego rozdziału - można sprawdzić czy poprawnie je rozwiązaliśmy. Książka jest napisana przystępnym językiem bez zbędnego lania wody i rozpisywania się - konkrety jednak bardzo zrozumiale wytłumaczone.

Pozdrawiam

Jin

0

Pomijając książki - które zwykle lagują za technologiami, o których mówią.
Javy najlepiej się uczyć stąd: http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

Jeżeli koniecznie muszą być ksiązki, to polecić mogę:
Java. Podstawy.
Java. Techniki Zaawansowane. - tutaj jest też opisane jak używać JNI.

0
  • dla początkującego w programowaniu w ogóle? dobra.
    • dla początkującego w javie (ale programującego wcześniej w innym języku)? moim zdaniem zła ;)
0

Pytanie odnośnie książki Java. Techniki zaawansowane: przeczytałem pozycję, Java Podstawy i chcę iść w stronę Javy EE i Springa/hibernate'a. Warto nabyć techniki zaawansowane, czy wystarczy mi sam tutorial Javy EE ze strony Oracle?

0

Czytaj wszystko co Ci wpadnie w ręce. Dlatego żeby nie marnować kasy na marniejsze pozycje - przydają się biblioteki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0