Problem z Javadoc w Eclipsie.

0

Witajcie :),
Mam następujący problem:

  1. Tworzę sobie projekt pluginu dla eclipsa.
  2. Dodaje wszelkie potrzebne mi Plugin Dependencies.
  3. Konfiguruję Javadoca, żeby móc na bieżąco podglądać opis klas/interfejsów z jakich korzystam.
    Ścieżka odwarzająca kroki:
  • Wklepuję ciąg znaków IProject (przykładowo) w Activator.java (przykładowo) i wciskam przycisk "F2" aby podejrzeć opis interfejsu. Otrzymuję komunikat "This element has no attached Javadoc and the Javadoc could not be found in the attached source."
  • Idę do "Project->Properties->Java Build Path -> Libraries" i tam dla jar'a o nazwie "org.eclipse.core.resources" edytuję ustawienie javadoca. Dodaję w tym ustawieniu linka do: *"http:*www.docjar.org/docs/api/org/eclipse/core/resources/index.html//". Klikam validate, które kończy się powodzeniem.
  • Ponownie najeżdżam kursorem na "IProject" jaki napisałem w kodzie źródłowym i wciskam "F2". Niestety nadal otrzymuję komunikat "This element has no attached Javadoc and the Javadoc could not be found in the attached source."
  • uruchamiam ponownie eclipsa (może cos musi się przeładować) - Niestety po ponownym uruchomieniu eclipsa okazuje się że ścieżka do javadoca dla jar'a "org.eclipse.core.resources" jest ponownie "None".

Co robię nie tak, lub w jaki inny sposób mogę skonfigurować środowisko aby wyświetlany był w eclipse opis klas/intefejsow/metod które należą do "org.eclipse.core.resources" ?

Przekopałem już ładnych kilkadziesiąt stron w poszukiwaniu odpowiedzi na to i niestety nie znalazłem jej. Czy ktoś już może się z tym wczesniej spotkał ? Dzięki za wszelkie uwagi, wskazówki i przede wszystkim rozwiązania

0

A jak ściągniesz tego doca na dysk i ustawisz ścieżkę lokalną?

0

Tego chyba się nie da ściągnąć na dysk (przynajmniej nie w sposób bezpośredni, bez użycia trackerów do zasysania zawartości stron http://www.docjar.org/docs/apinecie gotowego javadoca do ściągnięcia tak jak to jest w przypadku np. JRE.
Co do obsługi onlinowej podpowiadania, to sprawdziłem zachowanie pod Windą (mój powyższy opis dotyczył Ubuntu). Eclips zapamiętuje ścieżkę (trzeba mu podać tylko "http://www.docjar.org/docs/api"), ale i tak nie wyświetla opisu (tylko jak się kliknie "F2->Open attached Javadoc in browser" to otwiera się w okienku przeglądarki opis klasy/interfejsu).
Niby taka głupota, ale jak chciałbym coś większego napisać to takie podpowiedzi/informacje byłyby bardzo pomocne podczas pisania programu.

Nadal jestem w kropce. :((

0

Dobra... rozwiązałem to beznadziejnie zawiłą metodą.... ściągnąłem sobie źródła, a następnie wygenerowałem z nich javadoca. Potem wygenerowanego javadoca podpiąłem pod Eclipsa. Niby działa, ale jeśli ktoś miałby prostszą metodę to chętnie bym z niej skorzystał, zamiast za każdym razem ściągać jakiś fragment eclipsowych źródeł i generować sobie z palca javadoca :/ Nie rozumiem, czemu Eclipse nie udostępni po prostu jakiegoś zip'a z javadociem :/ Byłoby dużo prościej.

0

eee jak miałeś do tego źródła to nie łatwiej było po prostu podpiąć źródła do biblioteki (można to zrobić tam gdzie podpinasz javadoca) i tym samym podpiąć javadoca od razu?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1