java i netbeans

0

Mam pytanie, bo jak używałem c# i visual studio to po wpisaniu nazwy metody wyświetlane były jej wymagane parametry, a w netbeansie wpisuję np. nazwę metody jOptionPane1.showMessageDialog i wymagane parametry nie są wyświetlane, jak to zmienić?

0

NB pokazuje takie rzeczy. Poza tym JOptionPane.showMessageDialog to metoda statyczna i być może dlatego nie pokazuje, bo wywołujesz ją w nieprawidłowy sposób.

Poza tym: Wprowadzenie do NetBeans IDE :)

0

ctrl + spacja - podpowiada metody

0

ctrl + spacja - pomogło :) A jeszcze pytanie - bo w .NET jak mam textboxa to po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy mam automatycznie menu z opcjami kopiuj/wklej, a w javie nie. W designerze (czyli tam gdzie projektuje sie graficznie formularze) przeciagnalem 'Popup Menu' i upuscilem na jTextField liczac, ze moze to automatycznie zalatwi sprawe, ale niestety nie :P Mozecie mi powiedziec co trzeba wyklikac zeby sie pojawilo to kopiuj/wklej?

0

Chyba za dużo w Delphi programowałeś. Nie wiem czy Java ma kontrolkę która od kopa coś takiego dostarcza. Jeśli nie ma to musisz to po prostu napisac...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1