Serializacja danych podczas zamykania programu

0

Witam, mam napisaną aplikację przechowującą dane różnego typu. Mam też zaimplementowaną serializacje do xml. Podczas uruchamiania program wczytuje dane z pliku. Mam przycisk zakończ który zamyka program oraz zapisuje wszystkie dane do pliku xml. Jednak jak zrobić żeby program zapisywał też informacje do pliku podczas zamykania programu za pomocą krzyżyka u góry okna? Ogólnie wiem, że zamykanie za pomocą tego krzyżyka to: frame.setDefaultCloseOperation(JFrame.EXIT_ON_CLOSE); i wtedy można zamykać okno, ale jak dodać export do pliku?

1

Rozumiem że dostałeś bana na dokumentację? Więc ci ją zacytuję...

void javax.swing.JFrame.setDefaultCloseOperation(int operation)

Sets the operation that will happen by default when the user initiates a "close" on this frame. You must specify one of the following choices:

DO_NOTHING_ON_CLOSE (defined in WindowConstants): Don't do anything; require the program to handle the operation in the windowClosing method of a registered WindowListener object.
(...)
See Also:
addWindowListener

Jak widzisz dokumentacja instruuje że ustawienie DO_NOTHING_ON_CLOSE wymaga zaimplementowana akcji windowClosing z WindowListener'a w której to możesz zrobić to o czym piszesz...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1