Malowanie okienka

0

Hej, potrzebuję w Javie narysować okno o dowolnym (wybranym przeze mnie) kształcie, czyli nie standardowy prostokąt, ale coś innego. Umiem robić zwykłe okna (prostokąty) ale nie wiem i nie znalazłem nic na temat rysowania własnych kształtów okna, jak takiego czegoś się dokonuje ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc, Tomek Fiedor

0
Shalom napisał(a)

http://java.sun.com/developer[...]I/translucent_shaped_windows/

Nie do końca chodzi mi o taki kształt, trochę źle sprecyzowałem pytanie, chodzi o kształt jaki ja chcę a nie tj. koło, prostokąt, kwadrat.

Czyli np. chcę uzyskać taki kształt okna: http://img96.imageshack.us/img96/3083/obrazekz.png
czyli taki bardzo nie standardowy

Jak to zrobić ?

Dzięki za odpowiedź!

0

Dokładnie w taki sposób w jaki przedstawił @Shalom. Zamiast oglądać obrazki przeczytaj dokładniej przedstawione API i przyjrzyj się uważnie metodzie setWindowShape

0
airborn napisał(a)

Dokładnie w taki sposób w jaki przedstawił @Shalom. Zamiast oglądać obrazki przeczytaj dokładniej przedstawione API i przyjrzyj się uważnie metodzie setWindowShape

Ojj a więc głupotę napisałem, przepraszam.

A mam pytanie jeszcze jedno, jak obsługiwać przyciski minimalizuj / maksymalizuj / zamknij, w takim okienku ?

Podobno jak zrobi się zwykłe zamknij to okienko nadal jest w pamięci i trzeba wykonać jeszcze jakieś operacje aby całkowicie "pozbyć się / wyczyścić" program w pamięci ? Mógłby ktoś to bardziej rozwinąć ?

0

Dowolne kształty możesz rysować używając polygona. Podaje link, dzięki któremu zobaczysz o co mniej więcej chodzi, a więcej na ten temat to już w google.

http://www.java2s.com/Code/Ja[...]Graphics-GUI/DrawaPolygon.htm

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0