Ja zainstalować i skonfigurować Spring na Linux ?

0

Witam wszystkich,

Z góry mówię jest to moja pierwsza aplikacja w javie i serdecznie proszę o pomoc.

Mam pytanie chcę stworzyć aplikację batchową i serwis www - prosty serwis z logowaniem (+Spring Security) i przeglądaniem plików przesłanych. Obie aplikacje oparte na Spring Framework.

Co i jak muszę zainstalować na linuxie i jak wstępnie skonfigurowane (ogólnie - ubuntu).

Ważne aby były tam przynajmniej po dwie aplikacje na każdy projekt (testowy oraz produkcyjny) tzn. będę miał np. domenę test.domena.pl oraz www.domena.pl ale również /aplikacja/testowa/ i /aplikacja (część jarów chciałbym mieć we wspólnym folderze aby ich nie duplikować a część będzie indywidualna - np. dodaję coś i testuję jak działa.

Jak przygotować serwer na taką możliwość budowania aplikacji i najważniejsze jak skonfigurować debugowanie na linuxie (co musi być zainstalowane na linux) ze zdalnego komputera np. z Eclipse / NetBeans.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą wycerpującą informację Andrzej

0

Zdalne debugowanie w eclipse: http://www.eclipsezone.com/eclipse/forums/t53459.html

Jeżeli chodzi o instalację to w przypadku aplikacji konsolowej nie trzeba nic instalować. Wystarczy przerzucić na serwer odpowiednie pliki jar i tyle.
Jeżeli chodzi o aplikację webową to trzeba wystarczy w przypadku springa zainstalować kontener serwletów np. Tomcata. Pod Wyjedubuduntu można zrobić to za pomocą menadżera pakietów.

Jeżeli chodzi o współdzielenie części jarów proponuję wrzucić je do tomcat/lib/endorsed i w aplikacji konsolowej skonfigurować classpath tak by wskazywał na ten katalog.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0