Jakie JDK dla androida?

0

Witam wszystkich

Tak jak w temacie - jaka wersja JDK jest najbardziej kompatybilna z jak największą ilością wersji Androida. Każdy użytkownik androida wie, że nie wszystkie programy ściągnięte z android marketu działają poprawnie, a niektóre w ogóle nie działają na pewnych wersjach tego systemu.

W tutorialu instalacji środowiska programistycznego pisze:

Następnie musimy upewnić się, czy mamy zainstalowane na naszym komputerze pakiety JDK 5 lub JDK 6, gdyż samo środowisko JRE nie wystarczy.

No i właśnie, które z tych środowisk będzie bardziej kompatybilne?

Pytanie kieruje głównie do doświadczonych programistów androida, ponieważ nie chcę na nowo odkrywać Ameryki i testować różnych aplikacje w zależności od wersji JDK, albo gdy skończę pisać projekt będę zmuszony do przerobienia jego logiki tak aby działał z wyższą/niższą wersją JDK.

0

Ok z tej strony wynika, że najpopularniejszymi wersjami są 2.1, 2.2, 2.3.3 - 2.3.7. To dość istotna informacja.
W instrukcji instalacji, w momencie gdy klikam na link JDK jestem przenoszony do głównej strony Oracle ze wszystkimi wersjami JDK łącznie z najnowszą (7).
Wygląda na to, że ten Android SDK zawiera w sobie wszystkie potrzebne elementy do programowania androida i tylko wykorzystuje JDK i z tego powodu moje pytanie jest trochę nieuzasadnione.

1

Android to tylko język Java, a nie platforma Java. To dwie różne rzeczy. A to, że dużo klas w Androidzie i JDK się powtarza (tzn są zgodne) to tylko dla wygody programistów i łatwego portowania kodu.

W tutorialu instalacji środowiska programistycznego pisze:
Następnie musimy upewnić się, czy mamy zainstalowane na naszym komputerze pakiety JDK 5 lub JDK 6, gdyż samo środowisko JRE nie wystarczy.

Pewnie chodzi o wymagania Eclipse'a. Eclipse chodzi na JDK, a nie Androidzie, więc wymaga JDK. Z JDK 6 powinien hulać najlepiej, chociaż jest szansa, że z jakimś nowym buildem JDK 7 działałby jeszcze szybciej.

0

Cały dzisiejszy dzień ściągam różne wersje jdk i ostatecznie postanowiłem zrobić wszystko zgodnie ze oficjalną stroną androida czyli ściągnąłem JDK 6, eclipsa, plugin, postawiłem wirtualną maszynę androida, uruchomiłem aplikację na smartfonie itd. W tej chwili napisałem już (oczywiście wg. tutoriala) aplikację obsługującą podstawowe kontrolki i gps. Nie wygląda to tak źle jak sobie wyobrażałem (bo zawsze na studiach wolałem używać NetBeansa - wydawał mi się bardziej intuicyjny).

Zawsze wolę pisać aplikacje na sprawdzone i najbardziej zgodne środowiska, aby potem w trakcie pisania nie wychodziły mi różne kwiatki. Na szczęście podczas tworzenia pierwszego projektu w eclipsie można wybrać wersję androida na którą będzie tworzona aplikacja. Dla wersji 2.1 jest napisana adnotacja, że aplikacje napisane na ten system są kompatybilne z 97% smartfonami z androidem. To mi wystarcza.

Wracając do tematu myślę, że Twoja odpowiedź Wibowit wiele wyjaśnia i wg. niej temat może zostać uznany za zamknięty i rozwiązany.

Dzięki za wsparcie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1