JSP, spring a python

1

Witam, mam pytanie, chciałbym w niedługim czasie zacząć uczyć się(już zacząłem tak raczkować) jsp i springa, jednak u mnie na uczelni panuje opinia, że nie warto, że jest wolny i problematyczny podług python? Czy mają rację, czy naprawdę mój wysiłek poszedł na marne?

Jakby mógł mi rozwiać moje wątpliwości było by super. Może by to pomogło, jeżeli chodzi o aplikację która będzie opierała się o współdzielony pulpit - taki uproszczony. Na razie jest to marzenia, ale akurat takie rzeczy mnie napędzają. Czy wgl poznaję odpowiednie narzędzie czy totalnie błędny pomysł.

Byłbym wdzięczny za każdą uwagę.
Pozdrawiam Enril

0

Co ma Python do JSP i Springa? Nie widzę za bardzo związku.

0

jemu pewnie o Django chodzi.
Samo jsp i spring mvc jest takie sabie, szału jaiegoś nie ma. Natomiast springa się bardzo często komercyjnie używa, głównie di.
W sumie jak chcesz kodować web app w javie to masz dwie możliwości, ejb + jsf + serwer aplikacji, lub druga hibernatre + spring + jeden z tego wielkiego multum javowych frameworków. Ale to oczywiście może być mocno wymieszane.
Spring do wpsółdzielonego pulpitu to średni pomysł - nie ta technologia.

W springu jest więcej ofert pracy niż w Django na dzień dzisiejszy. W sumie zamiast Dajngo i pythona zamiast javy wybrałbym RoR.

0

W Javie jest multum frameworków. Też uważam, że w Spring MVC szału nie ma, ale za to jest w miarę łatwe do załapania.
Z ciekawszych innych możliwości:

  • Seam + EJB + JSF 2 + CDI (jeśli chcesz pracować w banku, ubezpieczalni lub innej dużej korporacji itp)
  • GWT (j.w.)
  • Apache Wicket
  • Grails
  • Scala + Lift (jeśli robisz startup)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1