JPanel zmieniający się wraz z JFrame

0

Witam, mam problem. Robię okienko w którym wyświetlana będzie układ współrzędnych i chce, aby układ się rozszerzał (nie wielkość, ale o kolejne elementy na osi) wraz ze zmianą okienka. Ma ktoś jakiś pomysł na to?

0

Z tematu wnioskuje, że do JFrame wstawiasz JPanel i na nim rysujesz osie.
Rozwiązanie jest raczej łatwe

Rysowanie osi wstaw do metody paint JPanelu. Uzależnij przy tym rozmiar osi położenie środka itd itp od rozmiarów samego panelu (czyli this.getWidht() itd). Jeżeli to będziesz miał ogarnięte, wtedy dodajesz taki panel do JFrame na pozycje 0,0. Do jframe dorzucasz ComponentAdapter i robisz nadpisanie dla metody componentResized (ten interfejs http://docs.oracle.com/javase/1.4.2/docs/api/java/awt/event/ComponentListener.html)
W tej metodzie naturalnie zmieniasz size panelu na size Jframe (minus tam 20 px dla titlebara, lub na rozmiar frame.getContentPane().getSize()). Przy zmianie rozmiaru, panel sam się odrysuje.

A tak naprawdę, jeżeli dodałeś do JFrame JPanel z BorderLayoutem jako center, to on sam się będzie odrysowywał przy zmianie rozmiaru okna, a że w paint'cie już to ogarnąłeś.... to problem z głowy

Jeżeli Twoim problemem było - JAK NARYSOWAĆ UKŁAD WSPÓŁRZĘDNYCH w zależności od wielkości płótna, to moja odpowiedź niewiele Ci pomoże :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1