JDBC - łączenie tabel w zpytaniu

0

Witam,
czy jest np. taka możliwość żeby bez wykonywania uprzedniego zapytania np. selecta zwrócić id innej tabeli. Przykładowo mam bazę jakichś tam aut i teraz dodaj nowy rekord w tabeli osoby np. Zenka, który ma mieć BMW. Powiedzmy, że tabela tam gdzie występuje rekord z Zenkiem musi mieć id BMW. No i teraz normalnie sprawdziłby jakie id występuje przy BMW i dodał je do rekordu z Zenkiem. Czy da się jakoś szybciej zrobić to tak, żeby nie wykonywać tego zapytania do tabeli aut.

0

Aż tak często dodajesz nowe wpisy osób, że nie możesz wykonywać SELECT-a do tabeli samochodów? Jest jeszcze opcja, żebyś sobie lokalnie trzymał listę nazw pojazdów i id - ale zapytanie i tak musisz zrobić, żeby wypełnić listę. Natomiast jeżeli lista będzie duża to nie będzie to aż tak znacznie szybsze. No i musisz ciągle pamiętać o odświeżaniu listy przy zmianach w samochodach.

0

Teraz w sumie to nie zależy mi na wydajności, ale później projekt może wejść w życiem więc szybkość będzie się liczyć. W sumie znalazłem coś takiego jak JPA i Hibernate. Myślę, że dobrą opcją będzie zastosowanie HIbernate' a.

0

A czy takie zapytanie nie wystarczy:

inster into ziomki (imie, bryczka) values ('zenek', (select id from bryczki where name='BMW'));
0

Teoretycznie wystarczy, ale chcę zrobić jak najbardziej uniwersalnie w razie dalszej rozbudowy.

0

Co w tym wypadku oznacza uniwersalnie?

0

Dobra ogarnąłem Hibernate' a, tylko teraz pytanie mam jak wstawić nowy rekord i złączyć go już z istniejącym rekordem?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0