Obsługa drukarki fiskalnej

0

Witam,

Potrzebuje napisać małą aplikację desktopową do obsługi drukowania paragonów na drukarce fiskalnej. Czy ktoś może pisał już jakiś program z obsługą takiej drukarki? Czy ktoś może polecić jakąś bibliotekę do obsługi drukarki? Drukarka nie jest jeszcze zakupiona i tutaj tez pojawia się pytanie jaką kupić, żeby nie było problemu z jej obsługą?

Dzięki za wszystkie wskazówki.

0

Ja pisałem, nie było problemu z dopasowaniem do drukarki.
Biblioteka jest tutaj http://johnsjavapda.blogspot.com/2007/12/rxtx-java-comm-implementation.html

0

kup sobie taką, która da Ci za free opis protokołu. Może być np. jakiś posnet. Protokół thermal jest na prawdę prosty. Jedyny problem możesz mieć z zaokrąglaniem dla wartości pozycji (drukarka sprawdza czy ilość (do trzech miejsc po przecinku) razy cena (do dwóch miejsc po przecinku) równa się wartości (do dwóch miejsc po przecinku). Np. w delphi musiałem napisać sobie własne zaokrąglanie bo wbudowane nie dawało rady i były takie pozycje, gdzie drukarka zgłaszała błąd 20

0

Po pierwsze na jaki port - USB czy RS? No i jak rozumiem chcesz to zrobić w javie.

Da się - też tak robiłem. Wołałem funkcje dllki przez JNA, a dllka już sobie gadała z drukarką (RS).
Miałem łatwiej bo api obsługi dllki było dobrze opisane. Nie musiałem się zagłębiać w tajniki protokołu.

Ale też programowałem Zebry - etykieta to nie finskalne, ale zasada może być ta sama. Pisałem w ZPL (czysto w javie) jak ma etykieta wygladać i potem to strumieniem bajtowych na drukarkę szło - wysyłanie już załątwiał javowy print service. Nie wiem czy tak się da z finskalnymi, ale jeżeli tak to pójdz ta drogą. Po pierwsze wysyła dane system a nie Ty babrzący się komunikacją na porcie. Po drugie mozesz stworzyć sobie interfejs który będzie obsługiwał nie tylko 1 rodzaj drukarki. Ja tak robiłem i etykiety generowałem w zależności od potrzeb w DPL/EPL/ZPL.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0