No więc powoli koduję sobie stronkę w JSF i natknąłem się na pewien problem - jak mianowicie poprawnie (tj. zgodnie z filozofią JSF) dobierać się do danych z bazy?
Załóżmy, że mam prosty formularzyk - tj. imię i nazwisko i przycisk "Submit". W tutorialu na stronie Oracle jest napisane, żeby albo stworzyć w bean'ach jakieś metody dające dostęp do bazy danych (co jest nieco dziwne moim zdaniem) albo też dodać odpowiednie listenery.
Które podejście jest lepsze? A może da się jakoś inaczej? Bo napiszę szczerze, że dodawanie jakichś metod dających dostęp do baz danych w beanach jakoś dziwne mi się wydaje.

Tak gwoli ścisłości:
Chodzi mi o to, czy dobrze kombinuję że muszę stworzyć np. managed beana CustomerInfo, tam dodać metodę load / update / save / whatever? I jeśli tak to pytanko:
Załóżmy że użytkownik podaje swój login, dla uproszczenia bez hasła. W przypadku JDBC problemów nie widzę większych, bo po prostu wczytuję sobie z bazy danych co mi tam potrzeba (czy to w kodzie, czy to poprzez jakąś klasę pomocniczą). Schody zaczynają się przy Hibernate. Załóżmy, że bean od strony JSF nazywa się CustomerInfo. I teraz - czy muszę stworzyć oddzielną klasę Customer, zmapować ją w Hibernate (nieważne, czy przez annotacje czy też przez plik XML), wywołać ją i następnie pokopiować wartości do CustomerInfo?