rsa szyfrowanie

0

Witam serdecznie. Mam takie pytanko. Pisze program ktory wykorzystuje szyfrowanie RSA.
Jestem juz w jakiejs połowie projektu;p mam juz liczby p,q,n,e,d. podaje cyfre do szyfrowania i co dalej? nie zabardzo potrafie to rozgryzc jak to sensownie pokazac w programie bo wiem ze jak podam liczbe do szyfrowanie to jest wzor na to zeby zaszyfrowac i zdeszyfrowac. Prosze o jakies wskazówki jak to wykorzystac w praktyce.

2

No to szyfrujesz używając:
c_i \equiv m_i^e: \operator{mod}: n
Deszyfrujesz używając:
m_i \equiv c_i^d: \operator{mod}: n
Koniec filozofii, jak będziesz jeszcze potrzebował to Wikipedia nie gryzie: http://pl.wikipedia.org/wiki/RSA_%28kryptografia%29

0

pisałem ze wiem co i jak, ale nie bardzo wiem jak to sensownie przedstawic w programie zeby to spełniało taka funckje jaka ma spełniac

0

Chyba kolego nie wiesz o co mi chodzi. Mam juz pełny algorytm obliczjacy wszystko co trzeba. Wszystkie dane sa ok. Chodzi mi teraz o interfejs uzytkownika, czyli jak to powinno działac gdy ktos inny siadze do obslugi tego..

4

japierdole. piszesz: rsa szyfrowanie, a prawdopodobnie chodzi ci o odcień różu na butonach w okienku. Prawdopodobnie, bo możliwe że sam nie wiesz o co chodzi.

Usiądź, skup się, zadaj pytanie, na głos nawet, a następnie usiądź na przeciwko i odpowiedz sobie sam.... ok, reszty wywodu tobie i całej reszcie daruję. Pozdrawiam.

0

ja po prostu nie wiem jak to w praktyce ma wygladac.. co ma wyswietlic co nie co gdzie i kiedy

0

Chodzi ci o interfejs użytkownika?
Przecież to proste. Robisz jakiekolwiek okienko, potem dodajesz pola wyświetlające kolejno: liczbę przed szyfrowaniem, wygenerowany klucz i liczbę zaszyfrowaną. W MenuBarze dajesz menu np. "Opcje", dodajesz dwa menuItemy - jeden z nich to "ustaw liczbę", drugi to "Szyfruj". Ustawianie możesz obsłużyć przez najprostsze okienko dialogowe.
Np w Swingu:
Okno: JFrame
W oknie:

  • JPanel
  • JMenuBar
    W JPanelu:
  • 3 * JTextField lub 3 * JLabel
    W JMenuBar
  • 2 * JMenuItem

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1