Gotowe kody aplikacji

Odpowiedz Nowy wątek
2011-10-22 22:07
0

Witam,

chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym pobrać gotowe kody aplikacji napisanych w języku Java. Opanowałem jakąś wiedzę i nie wiem jak ją wykorzystać i od czego zacząć, a studiując parę takich kodów, mógłbym wreszcie się nauczyć wykorzystywać zdobyta wiedzę.

Studiując cudze kody niewiele się nauczysz. Musisz pisać... - Shalom 2011-10-22 22:34

Pozostało 580 znaków

2011-10-22 22:19
0

http://java-source.net/ ?

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 04:17
0

Z doświadczenia wiem, że studiując kod (zarówno cudzy, jak i własny) to jedynie poprzez retrospekcję można dojść do wniosków jak czegoś nie pisać.

Również pytanie o "jakieś" kody wskazuje, że masz inny problem: Ty nie wiesz jaki cel chcesz osiągnąć. To nie ma z Javą związku, ani z informatyką. To jest kwestia zwykłego nie-technicznego określenia "celów życiowych". Zamiast grzebać w cudzym kodzie idź na piwo, więcej twoja wiedza nt Javy na tym skorzysta - przynajmniej się uleży i utrwali w mózgu. (powiedział typ, który po 5 dniach roboczych przy javie, przy jakimś cholernym systemie bankowym nawalił się w trupa i pisze poprawnie tylko dzięki wysokiej samodyscyplinie)

Jeśli jednak na siłe chodzi dosłownie o jakikolwiek kod - proponowałbym osobiście ściągnięcie jakiegokolwiek frameworku do JSF - jakieś PrimeFaces czy inne RichFaces - i obejrzenie sobie czegoś takiego: bo tam kupa wzorców projektowych jest, i rozwiązań klasycznych problemów związanych z zarządzaniem stanem, transportem danych, komunikacją międzykompontentową itd itp - a przy okazji żeby to zrozumieć to trzeba przerobić w cholerę bibliotek pomocniczych. Robota na pół roku, zanim dojdziesz w jaki sposób "oni to zrobili", to zdążysz po drodze całe EJB, Hibernate, JSP, JSF przerobić i na dodatek o koncepcje około-swingowe zawadzić.

edytowany 1x, ostatnio: Ranides, 2011-10-23 04:18

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 17:04
0

Jeżeli nie masz co robić, to weź sobie dowolny podręcznik do programowania w Javie i przeryj wszystkie istniejące tam ćwiczenia oraz projekty. Gwarantowane zajęcie na pół roku, a czasem nawet dłużej. Przy okazji dowiesz się co tak naprawdę wiesz. :)


Jeżeli ktoś komuś coś, ewentualnie nikt nikomu nic, to właściwie po co...?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0