Okienka w Javie

0

Cześć

Jestem jeszcze totalnie zielony z Javy, stąd moje pytanie może wydać się głupio - z góry przepraszam :) O co chodzi? Jeśli chcę na szybko stworzyć sobie w .NETcie prostą badź nieco bardziej skomplikowaną aplikację okienkową (bądź np stonkę aspx) VisualStudio pomaga mi niesamowicie poprzez WindowsForms i super metodę jaką jest drag and drop (zakładając, że ma się świadomość działania wygenerowanego kodu). Czy dla Javy też znajdę takie udogodnienia (w Eclipsie po 30 minutowym zapoznaniu się z nim, nie widziałem podobnych rzeczy; NetBeansa nie znam) ? Ręczne tworzenie layoutów np w Swingu średnio mi się będzie podobało :)

0

Tak, jest, zarówno w NetBeansie jak i Eclipse (z pluginami, polecam ściągnąć od razu build pod Javę SE). Tworzysz po prostu nowy nowy plik i w typie szukasz np. JFrame Form.
Eclipse ma jeszcze edytor pod SWT, jak kto woli, ale tamtejszy edytor SWINGa jest trochę trudniejszy niż netbeansowy. NetBeans wydaje mi się w ogóle prostszy w obsłudze.

0

Do eclipse masz wtyczkę Google Window Builder która umozliwia tworzenie GUI metodą drag and drop. Netbeans też ma takie narzędzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0