Parę podstawowych pytań nt. JEE

Odpowiedz Nowy wątek
2011-10-06 20:43
wartek
0

Witam!
Generalnie jestem zielony w JEE, wiem jedynie jak pisać servlety/JSP. I ponieważ należy się rozwijać mam parę pytań.

  1. Do czego tak właściwie służą EJB3? O starszych wersjach słyszało się, że tak naprawdę do niczego więc się tym nie interesowałem ale ta nowa wersja podobno stała się użyteczna. Jakiś przykład typu "wyobraź sobie, że masz taki program a EJB3 są po to żeby to i to" byłby bardzo przydatny.
  2. Czym tak właściwie różni się JPA od Hibernate? Mówię oczywiście o nowszych wersjach JPA.
  3. Jeżeli chcielibyście tak dla siebie stworzyć stronkę to której z nowszych (od JSP) technologii (JSF2, Spring, Struts, coś innego?) użylibyście? Dlaczego?

Pozostało 580 znaków

2011-10-06 20:49
0
  1. Hibernate to dostawca usług JPA. Tzn JPA to takie ogólne API, przydaje się, gdy JPA ci wystarcza i bierzesz pod uwagę możliwość zmiany implementacji (np Hibernate na jakieś EclipseLink czy coś, nie znam się).
  2. Apache Wicket dla stron indeksowalnych lub GWT dla aplikacji intranetowych. GWT odciąża od pisania HTMLa i JSa, a Wicket jest trochę Swingopodobny, tzn opiera się na komponentach i ich powiązaniach, a nie na kontrolerach dla każdej strony.

"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0