JTable setValueAt na widoku

0

Szanowni forumowicze,
Chciałbym ustawić wartość w widoku JTable metodą setValueAt, ale jej wywołanie nie zmienia mi widoku, ani nic nie wyrzuca.
Wszędzie gdzie szukałem piszą, żebym użył modelu (getModel().setValueAt()), ale ja nie mogę, ponieważ wiersze są posortowane, a sorter nie sortuje modelu. Muszę działać jedynie na widoku.

Czy ktoś zna jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?
Da się może coś zrobić, aby sorter sortował mi też model (i wszystkie kolumny, w widoku jest ich mniej)?

Dziękuję,
A.

1

Zajrzyj do dokumentacji (metody convertRowIndexToModel i convertRowIndexToView).

0

Dzięki.
Właśnie to znalazłem i miałem napisać. Trochę złe słowa kluczowe w google wpisywałem:-)

Ale jak to lubi "bywać", mam inny problem, który anulował obecny. Musiałbym napisać własnego sortera, ale mi się już nie chce bawić co chwilę z tym JTable. Formatowanie w labelach za pomocą html to fajna sprawa, ale sortowanie się wtedy sypie. Sorter powinien usuwać znaczniki. Znowu: "zrób to sam".

0

Malkontent, gdyby sorter usuwał znaczniki, to byś narzekał dla odmiany gdyby znaczniki było fragmentem danych (modelu), a nie były dopisane przez renderera.

0

Źle się wyraziłem, chodzi o to by sorter działał na kopi danej komórki, z której usunie znaczniki.

A to że się czepiam głupio niczego to wiem:D Po prostu pisałem pewne rzeczy z tabelkami w C# i pod wieloma względami było mi lepiej, gdybym nie miał porównania to bym nie narzekał:-) Taka już moja polska natura.

0

A skąd sorter ma wiedzieć, że znaczniki są do usunięcia? Jak odróżnić znacznik dopisany przez renderer od znacznika, który był zawartością komórki?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0