Zmiana i odczytanie koloru tekstu w JTextPane

0

Witam

Piszę program w javie i wykorzystując element swinga JTextPane chciałbym uzyskać proste kolorowanie tekstu i mam z tym problem.

Program ma działać na prostej zasadzie: domyślnie ustawiony jest np. czarny kolor tekstu i w tym kolorze będzie się pisało na starcie, następnie klikam zmianę koloru i od tego momentu chciałbym zacząć pisać w innym wybranym kolorze (najlepiej jak w tym momencie będzie zmieniał się również kolor kursora, żeby było widać jaki kolor został wybrany). Kolorów będzie kilka. Do tej pory udało mi się zmieniać kolor całego tekstu, wybranego fragmentu tekstu itd. ale nie udało mi się jeszcze uzyskać zmiany koloru wpisywanego tekstu od miejsca, w którym znajduje się kursor.

Poza funkcją kolorowania tekstu na koniec działania programu chciałbym niejako wyciągnąć informację, który fragment tekstu w jakim kolorze został ustawiony.

Kto pomoże? :)

0

Dzięki SimpleAttributeSet udało mi się uzyskać zmianę koloru tekstu w miejscu kursora. Niestety nadal nie potrafię wyciągnąć informacji na temat koloru poszczególnych znaków.

0

Powinny się przydać metody getCharacterAttributes() i getParagraphAttributes().

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0