Temat inzynierki

0

Elo
Zbliża mi się inżynierka mianowicie jeszcze 1.5roku do inz. jesli pójdzie wszystko ok. Mam pytanko znacie jakieś ciekawe tematy prac inz. dotyczące javy? Z tego co się orientuję część prowadzących przyjmuje propozycje studentów. Chciał bym coś z java zrobić i pogłębiać swoją wiedzę.
Będę wdzięczny za jakieś pomysły jeśli macie.

P.S. Proszę się nie napinać jeśli komuś temat nie spasuje albo jak wywoła w nim negatywne reakcje. Nie chce GOTOWCA!!!! POMYSŁ jak najbardziej:)

0

Najważniejsze, to żeby nie przesadzić. Ani temat ani treść ani nic nie jest tak ważne jak promotor. Nie można też wybrać tematu zbyt ambitnego, bo jakieś 0, 03s po obronie przestanie to mieć jakiekolwiek znaczenie, a tylko się narobić można.
A konkretnie, z mojej ulubionej działki to np. "Porównanie technologii przetwarzania XML w Java SE." Napiszesz o XML, o SAX, DOM, JAXB, StAX, jak będzie za mało to xml4j, jDOM i co jeszcze znajdziesz. Porównasz szybkość działania, zajętość pamięci, wskażesz zastosowania i odbierzesz dyplom. Sam się zastanawiam czemu tak nie zrobiłem...

2

nie wiem czy to prawda ale u nas powiedzieli że uczelnia przejmuje pełne prawa do projektu, więc tworzenie czegokolwiek ambitnego nie ma sensu

1

LOL, a to niby na jakiej podstawie? Każą wam podpisać, że zrzekacie się praw majątkowych do projektu?

0

Hmm XML.. Nie miałem dotychczas jakieś wielkiej styczności z tym zagadnieniem. No ale wypada coś liznąć i zorientować się co i jak. Bo pomysł dobry bez wymyślania bo widziałem gdzies temat odnośnie programowania aspektowego i też się nad tym zastanawiałem ale to raczej trudniejszy dział.

0
byku_guzio napisał(a)

LOL, a to niby na jakiej podstawie? Każą wam podpisać, że zrzekacie się praw majątkowych do projektu?

Coś w tym jest, ponoć nasza klasa była pracą i jak stała się popularna, to uczelnia chciała łapę położyć. Tego dokładnie nie wiem, ale wiem za to jak ja miałem. Chciałem zrobić coś "ambitniejszego" i napisałem podanie w tej sprawie i dostałem odpowiedź z analizą prawną, że przez pół roku właścicielem jest uczelnia i ma prawo wykorzystać pracę, a jeżeli tego nie zrobi w tym czasie, to po pół roku mogę sobie z nią robić co chcę. To tak w skrócie, bo gdzieś tam się w odpowiedzi paragrafami podparli. No ale to trochę off-top się robi. Ja uważam, że tak czy inaczej na obronę nie ma się co napinać i wkopać w coś takiego.

0

A możecie mi coś o programowaniu aspektowym powiedzieć? Bo szukam w necie info ale tak różnie z tym jest. W dokumentacje jeszcze nie zagladałem. Bardziej ogólnie się rozglądam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1