budowa systemu w ten sposób, aby mógł korzystać z zew. danych

Odpowiedz Nowy wątek
2011-08-27 16:49
sq
0

Nie wiem, czy wybrałem dobry dział, bo nie widziałem odpowiedniego (wybrałem ten chyba tylko dla tego, że programuje w Javie :) )

Staję przed następującym problem. Muszę napisać aplikacje webowa (na studia), która będzie korzystać z stworzonej przeze mnie struktury danych tj. np. użytkownicy, grupy użytkowników i inne (na marginesie pewnie hibernate).

Co do użytkowników to też oczywiście mogą mieć różne prawa.

A teraz o to o co mi chodzi:

Oprócz tego, że użytkowników wraz z prawami będzie można tworzyć/modyfikować z poziomu aplikacji którą tworzę, ma też być możliwość aby potencjalny system "nadrzędny" (który będzie korzystał z mojego - chyba jak z web servicu) definiował mi już istniejących użytkowników.
Jak inteligentnie to zrobić aby ktoś integrujący mój system z tym swoim nadrzędnym mógł łatwo zmapować swoich użytkowników do moich.
Mam nadzieje że ktoś mi po prostu zasugeruje jakieś terminy, które rozwiązuję podobne problemy i sobie o tym doczytam.

Pozostało 580 znaków

2011-08-28 22:31
0

Proponuję usiąść do Grailsów - spring + hibernate w pakiecie do tego skrypty grooviego. + doinstalowanie pluginu Spring Security. "Nadrzędna aplikacja" może korzystać z tej samej bazki. Nie jest problemem też stworzenie webservice z autentykacją http basic.

Pozostało 580 znaków

2011-08-29 00:00
0

Terminy to SSO albo SAML 2.0. Problem w tym, że to aplikacja nadrzędna musiałaby posiadać takowe mechanizmy, więc może ci się to nie przydać. Zasadniczo pomysł z WebService wydaje mi się niezły: wystawiasz jedną metodę addUser z odpowiednimi parametrami, a system nadrzędny ją implementuje i używa. Rzecz w tym, żeby mieć pewność, że to właśnie ten system dodaje użytkownika, a nie jakiś inny. Rozwiązaniem jest wspomniana autentykacja basic, najlepiej przez https. Bardziej złożona metoda to użycie autentykacji połączenia https. Możne też użyć WS-Security i wymieniać podpisane komunikaty SOAP. Dwie ostatnie metody są oparte o certyfikaty.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0