run a jar w NetBeansie

0

Witam,
mam taki problem.. Napisałem aplikację z interfejsem graficznym w netbeansie i.. uruchamiając ją w netbeanse (run(F6)) wszystko pięknie działa ale po próbie odpalenia pliku jar utworzonego także w netbeansie (Shift + F11) nic się nie dzieje-nawet żaden błąd nie wyskakuje;/
Co może być nie tak?

0

Czyli uruchamiasz clean and build main project a następnie chcesz uruchomić plik jar z folderu dist bez użycia netbeans'a i nic nie działa?

0

Spróbuj uruchomić z konsoli, Java zawsze coś wypisuje jak coś nie gra.
java -jar twoj_program.jar
uwaga co do windowsa: musisz mieć oczywiście ścieżkę binarek Javy w zmiennej PATH.

0

Trzeba też dobrze poustawiać classpath. Katalog w którym znajduje się jarek domyślnie nie należy do classpatha (ZTCP).

0

Faktycznie przez konsolę odpalając działa pięknie, przez dwuklik brak reakcji:/

0

A może nie ma skojarzenia plików .jar z javą? Spróbuj skojarzyć (nie wiem jak tam pod windowsem się robi runki do jarów, na linuksie wpisujesz po prostu jako polecenie: java -jar)

W sumie to nie podałeś jaki system.
Jeśli Linux: zrób se plik start.sh z tym poleceniem.
jeśli Windows; zrób se plik .bat z tym poleceniem, lub utwórz exeka (tylko uruchamiającego, nie wrapującego, bo byś musiał co kompilację na nowo exeka robić) programem launch4j.

0

W XP, Mój komputer => Narzędzia =>Opcje folderów => Typy plików i skojarz pliki jar z programem java (lub javaw). Javaw nie otwiera konsoli, nie nadaję się zatem dla programów bez GUI, nie zobaczysz też komunikatów o błędach wyświetlanych przez System.out.println().

0

Pracuję pod 7ką. Jar jest skojarzony z Java Platform SE binary.. więc jednak to nie to..

0

Jak wpisuję: java -jar nazwa_programu.jar, działa pięknie. Gdy wpisuję: nazwa_programu.jar, wyrzuca: Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError .

0

A której klasy nie umie znaleźć? Wychodzi na to że skojarzenie jest, ale ClassPath nieustawiony. Zrób se tego exeka lepiej, albo skrypt.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0