Java - aplikacja internetowa

0

Witam, zacząłem niedawno przygodę z Javą, myślę że podstawy już znam. Chciałem wziąć się za mały projekcik (chyba?).

Co miała by robić aplikacja internetowa: - umożliwiać logowanie - automatyczne pobieranie pliku csv i przeniesienie danych do bazy (nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie ale wydaje mi się najwygodniejsze) - generowanie raportu w postaci html (klika prostych tabelek, ewentualnie jakieś wykresy) - w późniejszym czasie dodanie pewnych funkcji - głównie matematycznych Średnio dziennie będzie do wygenerowania 200 raportów, pliki CSV o rozmiarze do 200kb.

Na razie udało mi się testowo zrobić przenoszenie danych do bazy za pomocą gotowej klasy CsvReader, a z bazą łącznie się za pomocą JDBC.

Jakich technologii powinienem użyć? (Spring/Struts/Seam? a może GWT? a może coś jeszcze innego) Czy to co użyłem do tej pory sprawdzi się w późniejszym etapie?

0

Struts jeszcze zyje? Seam wydaje mi sie ze na poczatek moze byc zbyt ciezki, tam jest duzo o Javie EE. Ja bym polecal GWT / Vaadin / Wicket?

0

Hmm Vaadin/Wicke ciekawe. Używałeś gdzie czy słyszałeś dobre opinie o tym?

0

Już nikt nic nie doradzi?

0

GWT (lub ew Vaadin) do projektów w pełni AJAXowych, Apache Wicket do mieszanych lub nieAJAXowych. Do tego Google Guice, JPA 2.0 lub nowsze (jeśli jest) no i jakieś małe dodatki typu Project Lombok.

Spring czy Seam to raczej wielkie zestawy, jeśli nie używasz całej gamy funkcjonalności z nich to nie ma sensu ich używać.

Jeśli chcesz hostować aplikacje Javowe w chmurze Googla (są dość duże darmowe limity) czyli na Google App Engine, to najlepiej użyć czegoś skrojonego pod Datastore (przerobione JPA i JDO są raczej niewygodne pod App Enginem), np twig-persist czy objectify.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0