Debugowanie aplikacji Android w Eclipse

Odpowiedz Nowy wątek
2011-07-15 20:28
0

Próbuje znaleźć przyczynę wywalania się aplikacji debugując linia po linii, ale nie za bardzo wiem jak to się robi. Zrobiłem brakepoint, jestem w widoku debugowania, ale po kliknięciu step over właściwie widze tylko mase niezrozumiałych monitów i na jeden z ekranów uporczywie wraca jeden o zawartości w stylu:

"Source not found
The JAR file (tu sciezka) has no source atachment
You can atach source by clicking atach source below"

Pytanie brzmi: co robię nie tak, albo gdzie powinienem patrzeć. W RAD Studio, gdy pisałem w delphi, widziałem zaznaczoną linie kodu w której obecnie jestem, a tu masa bezwartościowych szlaczków :/

edytowany 1x, ostatnio: JacekKw, 2011-07-15 20:54

Pozostało 580 znaków

2011-07-15 23:27
0

ten błąd oznacza że korzystasz z biblioteki do której nie masz źródeł, dlatego Ci nie pokazuje (przeskakuje) do tej linii. Możliwe że próbujesz wejść do kodu z android sdk, a nie ściągałeś do nich źródeł - w takim przypadku błąd jest gdzieś wcześniej, np wywołujesz jakąś funkcję w niepoprawny sposób. Porób sobie więcej beakpointów i badaj wartości zmiennych/parametrów przy danym breakpoincie, zwłaszcza przed wejściem do funkcji która sypie wyjątkiem - prawdopodobnie podajesz nieprawidłowy parametr. StackTrace pokaże Tobie w której linii się coś wysypało i tam nasraj "kropek".
Dobrym zwyczajem jest też logowanie operacji (zamiast syso "dupa" - Log.wtf(tag, "dupa") :D ).

edytowany 1x, ostatnio: moskitek, 2011-07-15 23:31

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0