Scala, NetBeans, ustawienia projektu

0

Uczę się Scali na NetBeansie, integracja przebiegła w miarę bezproblemowo. Ale co jakiś czas projekt mi się sypie przy deklaracjach klas rzucając:

illegal inheritance;
self-type Des.ArrayOp does not conform to java.lang.Object's selftype java.lang.Object

java.lang.Object does not have a constructor

Des.ArrayOp to paczka i klasa utworzona przeze mnie. Problem znika gdy zrestartuje środowisko.

0

Jakiś czas temu też pisałem w Scali pod NetBeansem. Niestety wtyczka jest pisana przez tylko jedną osobę i dawno nie aktualizowana, więc trochę bugów jest. Polecam przesiąść się na Eclipse, kolorowanie składni gorsze, ale za to kompilacja jest szybsza (dzięki chyba inkrementalnej kompilacji).

Pod menu z PPM powinieneś mieć też w NB opcję restart Scala parser czy jakoś tak. Czasem ta opcja działała.

0

Wcześniej używałem Intelij IDEA dla scali (podobno najlepsze wsparcie dla scali), ale w CE nie mam możliwości zrobienia projektu webowego. Także chyba będę musiał zaprzęgnąć Eclipse, dzięki.

0

Niestety NetBeans się stacza (wg mnie) pod rządami Oracle. Powyrzucali sporo wtyczek z oficjalnych repozytoriów/ kilka języków już nie jest oficjalnie wspieranych. Lipa, bo środowisko naprawdę przyjemne i intuicyjne.

Wtyczka do Eclipse jest wtyczką oficjalną ( http://www.scala-ide.org/ ), więc być może niedługo będzie najlepsza, jako że Odersky komercjalizuje Scalę i powinno mu na tym zależeć.

Nota bene, IDEA ma jakieś darmowe licencje. No i jeśli chodzi o projekty webowe to niby JRebel jest za darmo dla projektów Scalowych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0