jxl - pobieranie danych z innego arkusza

0

Witam serdecznie!
Piszę program do szkoły, który musi zapisywać i odczytywać dane do/z pliku *.xls.
Jednakże mam pewien problem z utworzeniem formuły, która odnosiłaby się do komórki znajdujące się w innym arkuszy.
Przykładowo:
W jednym skoroszycie mam dwa arkusze - Ar1 oraz Ar2.
Kiedy chcę w skoroszycie Ar2 zamieścić komórkę z arkusza Ar1 stosuję formułę:
'new Formula(0,0,"'Ar1'!A1");'
Niestety w moim programie pisanym w Javie po ponownym uruchomieniu i wczytaniu danych otrzymuję zawsze wynik równy 4. Bez względu na to, co znajdowałoby się w komórce A1 w arkuszu Ar1.
Lecz muszę dodać, że kiedy uruchomię zapisany plik w programie Excel (tutaj wszystkie dane wyświtlane są prawidłowo) i w nim wybiorę pozycję Zapisz, to mój program w Javie pobierze już właściwe dane. Zupełnie tak jakby zapisywanie przy pomocy jxl nie funkcjonowało prawidłowo, a przynajmniej nie aktualizowało danych pobieranych z innego arkusza.
Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję

0

Nie bardzo rozumiem - czy chcesz żeby program javowy na żywo pobierał dane z otwartego w danym momencie arkusza w excelu? Bez zapisu tego excela?

0

Nie, nie, nie.
Mój program przedstawia 2 tabele. Po uzupełnieniu ich zapisuję stan do pliku o rozszerzeniu *.xls (na dwóch arkuszach).
Załóżmy, że wyłączam i uruchamiam ponownie swój program.
Wtedy program powinien wczytać obie tabele z pliku. Jednakże tabela numer dwa zawiera formułę, która powinna pobrać dane z komórki znajdującej się w pierwszym arkuszu.
Natomiast zamiast tego program wyświetla mi wartość 4, pomimo faktu, że w międzyczasie podejrzałem swój plik *.xls i wiem, że zadeklarowana przeze mnie formuła działa poprawnie, a bynajmniej Excel ją poprawnie interpretuje. (po podejrzeniu naturalnie zamykam plik)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1