java + baza danych

0

Czesc, jest poczatkujacy w javie, robie projekt dot. obliczajacy zapotrzebowania kalorycznego i chce dodac mozliwosci ukladania diety.
Chodzi mniej wiecej o wczytywanie listy produktow(nazwa, ile bialek, tluszczy, wegli, kalorii) mozliwosc sumowania kilku produktow w celu sprawdzenia ile wynosza kalorii, dodawania nowych rekordow, zapisywanie do pliku. Program pisze w netbeansie.

I teraz pytanie do Was, w czym najlatwiej cos takiego zrobic?

0

W czym najłatwiej coś takiego zrobić...

Wnioskuję po tytule tematu, że chodzi Ci o połączenie z bazą danych. Bo okienka wyklikasz sobie w netbeans. Możesz bawić się w kodzie i łączyć się za pomocą suchego JDBC, zapytania pisać z palca i w sumie byłoby OK, ale jak już chcesz łyknąć trochę profesjonalizmu, to możesz powoli uczyć się Hibernate'a, albo rzucić się na głębszą wodę i użyć JPA :) Jak to działa i do czego służy znajdziesz w google, tutoriali jest bardzo dużo.

0

czyli po stworzeniu wszystkiego otrzymam plik z programem + plik z baza danych i te 2 pliki beda mogl bez problemu przenosic?

0

Eeee po co tu baza? Pisałe kiedyś w tym dziale o sposobie z serializacją zwykłej Javowej Listy do pliku. Przecież ta baza nie będzie mieć raczej 100 MiB czy więcej.

A jeśli bardzo chcesz mieć bazę SQL w pliku to HSQLDB albo H2Database.

0

no wlasnie, wolalbym zrobic to bez uzycia bazy, bo tak naprawde wystarczy mi kilkadziesiat rekordow w tej liscie. A czy mozna w przypadku takiej listy o ktorej mowisz, operowac na 1 kolumnie? tzn sumowac wartosci

0

Jeśli chcesz operować na zwykłej liście to po co myśleć w kategoriach krotek i kolumn? Zrób obiekty z polami i iteruj po nich forem.

List<Produkt> produkty = zdeserializujListę();
int sumaKalorii;
for (Produkt produkt : produkty) {
sumaKalorii += produkt.getKalorie();
}

0

Dzieki za pomoc, ale nie do konca rozumiem jak to zrobic.

A czy daloby sie zrobic to z wykorzystaniem zwyklej JListy?

0

JLista nie bierze danych z powietrza, też ma jakiś model do przechowywania danych i możesz się do niego łatwo dobrać (tzn do domyślnego) albo podmienić na własny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1