jsp kółko i krzyżyk

Odpowiedz Nowy wątek
2010-11-11 11:08

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

czy da sie przy użyciu JSP da sie zrobic gre kółko i krzyzyk?? bez javaScript.. chodzi o to aby dany ruch był zapisywany w parametrach sesjii.. i teraz jak zrobić aby np. po kliknieciu komórki tabelki po akcji onclick rysowała sie nowa strona juz uaktualniona tabelka..??
mógłbym np w onclick ustawiac nowe parametry sesji, dzieki którym po odswiezeniu strony rysowana byłaby tabelka od nowa uaktualniona... tylko jak?? czy da sie ustawiac parametry request nie uzywając formularzy, tylko akcje onclick, tak aby po kliknieciu strona sie odswezała?
Bardzo prosze o pomoc

Pozostało 580 znaków

2010-11-11 11:13

Rejestracja: 14 lat temu

Ostatnio: 21 minut temu

0

Myślę, że najprościej byłoby ci to zrobić w GWT, ale na upartego nawet w JSP się da, tyle że mało kto męczy się z czystym JSP.

Najpierw piszez "bez javaScript" a potem "w onclick". Zdecyduj się facet.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

ws
2010-11-11 11:56
ws
1

Calkiem prosto.

Plansza to tabelka 3x3 z obrazkami, ktore sa linkami postaci: < a href="click.jsp?x=1&y=1" >, gdzie parametry x i y to pozycja obrazka (przekazywane jako GET). W click.jsp umieszczas cala logike, lacznie z przechowywaniem "obrazu" planszy w pamieci i informacji o tym, czyja kolej (sesja). Kolejne ruchy to po prostu odswiezenie kafelkow planszy zgodnie z przechowywanym stanem gry. Nowa gra to tylko kwestja rewalidacji sesji.

Jak chcesz pojsc krok dalej, sprobuj wykorzystac AJAX.

Pozostało 580 znaków

2010-11-11 11:57

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

wiec zapomnijmy o onclick...:( musze to zrobic w jsp.. wiec mozna jakos wyluskac wartości tabelki i nadac im nowe, przez klikniecie na komórke tabelki w czystym jsp??

Pozostało 580 znaków

2010-11-11 12:02

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

oki, dzieki wielkie WS:) z tymi linkami to geniealny pomysł:)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0