[applet]Dostęp do urządzeń po stronie klienta

0

Wiem, że standardowo aplety Java uruchamiane są po stronie klienta, ale mają (bardzo) ograniczone uprawnienia. Czy po podpisaniu apletu certyfikatem można komunikować się z urządzeniami po stronie klienta, np. czytnik kart chipowych w standardzie PC/SC?

0

nie

0

Nie mogą tylko aplety, czy też wszystkie aplikacje Javy?

0

Aplikacja Java jak najbardziej może-sam to zrobiłem z czytnikiem to wiem-sprawdzone. Aplet nie moze z dwóch powodów: czytniki kart chipowych wysyłają sygnał notyfikujący wsadzenie karty do systemu...musisz zarejestrować aplikację w systemie i podpiać sie pod komunikat a niestety aplet tego nie potrafi bo nie jest widoczny dla systemu (tylko poprzez przeglądarkę). Drugi powód to APi czytnika - i tu w sumie zalezy co to za Api. Znakomita większość niestety wykorzystuje również jakiś rodzaj biblioteki (dll,so etc) i biblioteka dostepna w Javie do obsługi kart na nic sie nie przyda. A takie api z poziomu apletu też nie obsłużysz:/

0

Czytniki kart mają swoje oprogramowanie instalowane w systemie. A to może udostępniać interfejs programistyczny dostępny w Java. A ten może być obsługiwany przez aplet. Nie wiem o jaki czytnik ci chodzi, ale np. do kart z podpisem jest biblioteka IAIK PKCS#11 Wrapper.

0

@chodnik

To powiedz mi na jakiej zasadzie jest zrealizowane wsadzenie karty do czytnika i powiadomienie o tym przeglądarkę...bo bez względu jaki to jest interfejs taki rodzaj wiadomosci zawsze idzie przez system a system nie widz pojedyńczej zakłądki z przeglądarki gdzie mógłby być Twój aplet ...

0

Nie wiem dzisiaj jak to działa, ale wiem, że można używać apletów do składania podpisów zapisanych na karcie, więc jakoś da się to zrobić. A stwierdzenie, że się nie da, bo nie można przesłać informacji do zakładki to chyba jest za dużo powiedziane. Może nie da się przesłać tak informacji, ale może to nie jest wcale potrzebne. U mnie akurat to, czy coś się da zależy od tego, czy szef chce, żeby się dało. Więc śmiało mogę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy to się da zrobić.

0

hmm:) też mam takie podjeście ... serce szefa najważniejsze...tylko mój szef dał mi pół roku temu taki task właśnie przebadałem sprawe....i jak się nie obrócisz z appletem dupa zawsze z tyłu.
Może i są jakies czytniki które w jakis sposób ich api integruje się z przeglądarką ale kilka przetestowałem i niestety te api to były zwykłe biblioteki - rejestrujesz bibliotekę rejestrujesz okno (okno musi mieć uchwyt by biblioteka wiedziała gdzie pchac dane a żaden aplet uchwytu nie ma) i tyle.

0

Po co urządzenie ma widzieć aplet, skoro wystarczy, że aplet będzie widział urządzenie. Takie podejście powoduje, że nie ma problemów o których mówisz. Może gdzieś się mylę, ale to nie może być tak, że nie działa, bo widziałem, że działa.

0

no to sam sobie przeczysz-jak urządzenie nie widzi apletu...to jak ma mu dac znac ze karta została włożona?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0