Komunikacja Klient-Serwer

0

Cześć

Piszę aplikację webową wykorzystując JSP oraz Java Servlets i muszę z poziomu przeglądarki z dowolnego komputera uruchomić program z wiersza poleceń na serwerze. No i pytanie, Jak? Jakich klas użyć, jak się dobrać w javie do wiersza poleceń innego komputera?

Z góry dzięki za pomoc

0

Co znaczy "innego komputera"? Servlety jak i JSP (w rzeczywistosci servlety) uruchamiane sa na serwerze, a nie na kliencie.

0

No i muszę uruchomić jakiś program na tym komputerze na którym stoi serwer aplikacji za pomocą interfejsu uruchomionego w przeglądarce na jakimś innym kompie, czyli zdalnie...

0

Guzik nie zdalnie. Masz np stronke JSP z formem ktory ma action ustawiony na servlet, w nim pole tekstowe, wpisujesz tam komende, to pole leci jako parametr na serwer, na serwerze odbierasz w servlecie wartosc tego parametru czyli komende, i robisz z nia co chcesz. Jak uruchomic proces systemowy z poziomu javy to juz latwo, znajdziesz sobie.
Nie bede wspominal jakie to jest kiepskie rozwiazanie z poziomu bezpieczenstwa serwera.

0

To może jeszcze naprowadzisz mnie z czego korzystać aby uruchomić proces systemowy z poziomu Javy?

0

Dzięki

0

A to może ktoś ma jakiś inny pomysł jak rozwiązać tą kwestię tj. z jednej strony interfejs w przeglądarce i tylko z niego korzysta użytkownik, z drugiej strony muszę właśnie wykonać program z wiersza poleceń. Pozostaje jeszcze kwestia, że ten program ma wysyłać do mnie komunikaty i na ich podstawie interfejs ma wyświetlać przebieg pracy algorytmu (taki pasek postępu) Jak to zrobić? Algorytm napisany jest w języku C i on ma wysyłać do mojej aplikacji webowej komunikaty. Jak wysyłać i jak odbierać te komunikaty? Sockety czy można jakoś inaczej?
I jeszcze jedno pytanie...Po uruchomieniu algorytmu (który sporo czasu będzie się wykonywał) ma nie być możliwości próby uruchomienia kolejnych obliczeń, czyli chciałbym wyświetlić zamiast podstawowej strony, stronę z komunikatem iż algorytm pracuje. Jak to zrobić? Zastosować jakąś zmienną, której wartość będzie się zmieniać po starcie i po zakończeniu pracy algorytmu? Czy wówczas dopóki nie zmienię jej wartości po odświeżeniu strony będzie widoczny ten komunikat? Tzn. chodzi mi o to, że startuje pracę algorytmu, ustawiam wartość zmiennej np. "działa" na 1 i wyświetlam komunikat. Zmienną "działa" zmieniam na 0 gdy otrzymam wynik. Czy w między czasie otwieranie strony będzie wyświetlało komunikat że algorytm pracuje, czy odświeżenie strony zniweluje ten komunikat i dostanę stronę podstawową?

Dzięki za pomoc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1