[Java]Rozpoznawanie tekstu

0

Czy istnieje jakaś metoda, klasa, aby rozpoznawać dany ciąg(w komponentach JTextarea, lub JTekstpanell) znaków i kolorować go na wybrany kolor( ewentualnie podpowiedzi, ale to chyba już zahacza o teorie automatów). Na projekt muszę napisać prosty edytor HTML-owy. Z góry dziękuje za odpowiedzi na ten temat.

0

Generalnie, żeby w sposób inteligentny przetwarzać kod jakichś języków programowania, przydałoby się narzędzie generujące parsery, mogę polecić JavaCC i Antlr. Jednakże składnia htmlowa jest bardzo prosta, więc powinno dać radę się bez nich obyć, poprzez napisanie własnego kodu parsujacego. Przydać się może API zwiaząne z dopasowywaniem do wyrażeń regularnych: String.match(), Matcher, Pattern.

W JTextarea nie dasz rady zrobić podświetlania składni, tylko JTextPane daje takie możliwości. Wygooglowałem kiedyś swego czasu kilka rozwiazan, jak to zrealizować. Nie radzę próbować dojść do tego samemu, bo jednak trzeba babrać się w niskopoziomowych i nieprzyjemnych metodach i typach ;).

0

Wielkie dzięki. Jeszcze jedno pytanie czy przy pomocy "wbudowanej" klasy z pakietu swing ( javax.swing.text.html.parser.*) dał bym rade?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0