Książki

0

Modern Java in action
https://krainaksiazek.pl/Java[...]-in-Action,9781617293566.html

Czytał ktoś ? Warta swojej ceny ???

0

Witam,
jestem początkującym programistą. Podstawy programowania c++, html, css. Chciałbym nauczyć się programować w javie. Jakie książki polecacie do nauki tego języka ? Dzięki za pomoc.

0

Wydaje mi się, że pierwszy post wyczerpuje odpowiedz na twoje pytanie, ale.... w ramach dopowiedzenia od początkującego, dopiero co uczącego się kolegi, dorzucę coś ze swojej perspektywy (bez wcześniejszego doświadczenia w innych językach).

  1. Java Dla Zupełnie Początkujących, Tony Gaddis.
    Jeśli programowałeś już w C++ to może Cię znudzić, ale jeśli chodzi o mnie, to podstawy wytłumaczone na tip top. Brakuje pewnych rzeczy, ale fajny start, żeby dokładnie zrozumieć o co chodzi gdzieś indziej.
  2. Kurs online Java Start. Co prawda nie jest to książka, ale fajnie wytłumaczone lekcje dla laików, którzy chcą nauczyć się "czegoś".
  3. Java Podstawy, Cay S. Horstmann. Nie rozumiałem wielu rzeczy w tej książce przed czytaniem Gaddisa, ale znajduje się tu wiele rzeczy przydatnych (mnie osobiście) jako GENIALNE dopowiedzenie do rzeczy jakich się mogę nauczyć w Gaddisie. Są również porównania Javy z C++, więc dla Ciebie jak znalazł.
  4. Samouczek programisty. Również nie książka, tylko kurs online. Pierwsze trzy lekcje ZUPEŁNIE niezrozumiałe dla mnie były póki nie przeczytałem Gaddisa, ale teraz świetny materiał żeby robić "powtórzenie" wcześniej przeczytanych rzeczy.
    Tyle ode mnie, nie wiem czy pomocne tobie, ale może chociaż komuś ;)
0

Witam,
Chciałbym nauczyć się programować w Javie. Jakie książki polecacie do nauki tego języka ?, dopiero zaczynam :)
Co myślicie o tych książkach?
Java Dla Zupełnie Początkujących, Tony Gaddis.
Programowanie w Javie. Solidna wiedza w praktyce. Wydanie XI
Po przerobieniu tych Książek chciałbym się zapisać na jakiś kurs online co myślicie o tym ?
Kurs Programowania Java od Podstaw, czy jest sens w ogóle zapisywać się na ten kurs po przerobieniu tych książek ? Czy lepiej zainwestować później w jakaś lepszą książkę ?
Dzięki za pomoc.

0

Co prawda nie chodzi o książkę o tematyce związanej z Javą, ale......
Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć, czy pozycja "Matematyka od zera dla inżyniera" (Stroud K.A., Booth Dexter J.) będzie ok dla osoby zajmującej się programowaniem hobbistycznie, która ostatni kontakt z matematyką miała 13 lat temu, a jednak widzi, że wbrew temu co można przeczytać, ta matematyka jest niezbędna do stworzenia czegoś fajnego....
Ewentualnie polecić coś innego dla laika?

0

Poleci ktoś kurs albo dobry tutorial najlepiej jakiś nowy co dobrze wprowadzi i da solidne fundamenty do Javy?

1

Czy powstała jakaś lepsza / nowsza / bardziej prawilna książka o współbieżności w Javie niż Brian F. Goetz "Java Concurrency in Practice"?

I dlaczego stała się ona właściwie białym krukiem, tzn. nie można jej kupić ani nowej ani używanej ani w bibliotekach nie występuje? Czy dlatego że jest przestarzała czy dlatego że jest taka dobra?

0

Szukam książki do nauki Javy w wersji 13. Obecnie uczę się Javy z tej aplikacji.
https://play.google.com/store[...]ils?id=com.hitechrush.codegym

0

Jaka książka do nauki programowania z użyciem Javy?

Kupiłem kurs na Udemy - ten od Tima Buchalki, ale chcę też dorzucić jakąś książkę, mam dwa typy:

  1. Java. Podstawy - Cay S.Horstmann
  2. Java dla zupełnie początkujących - Tony Gaddis

W 1.brakuje niestety zadań, co nieco mnie zniechęca. Ktoś miał styczność z tą drugą pozycją? Proszę o pomoc w rozsztrzygnięciu..

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0