j2ee - serwer aplikacji? JBoss vs. GlassFish

0

witam. otóż mam zamiar pisać pracę inżynierską w technologii j2ee i moje pytanie dotyczy jaki serwer lepiej wykorzystać z tych dwóch podanych w temacie: JBoss czy GlassFish? jak do tej pory pracowałem na Tomcacie ale wiadomo to jest raczej kontener - nie serwer (wiadomo jaki ten serwer jest, natomiast raczej nie chcę do tego podłączać Apacha), natomiast ja potrzebuję dobrego serwera, który polecacie? no chyba że macie jakieś inne propozycje.

PS. będę korzystał prawdopodobnie jeszcze z JSF, Hibernate, Eclipse Web Tools Platform (WTP) i baza MySQL lub Derby (również się zastanawiam)

0

Ja polecam Glassfish, ma ladna dopracowana stronke dla admina, ma dobra dokumentacje. Wspiera JavaEE5 a Glassfish 3 prelude wspiera draft EE6. JBoss 5 niby wspiera JavaEE5 ale np sa problemy z wstrzykiwaniem zaleznosci (dependency injection) i rozne zonki. Glassfish ostatnio zdecydowanie zyskal na popularnosci.
Jesl uzywasz jakiegos serwera aplikacji, to nie musisz uzywac hibernate - w wsklad JavaEE5 i 6 wchodzi technologia JPA, ktora jest technologia dostepu do danych bardzo podobna (wrecz wzorowana na) Hibernate i Oracle Toplink (dosc wspomniec ze ludki z Oracle i min Gavin King, pomyslodawca hibernate byli czlonkami grupy ktora pisala / pisze te specyfikacje). Glassfish 2 domyslnie uzywa TopLink (okrojona wersja, tzw Toplink Essentials, ktora implementuje JPA), Glassfish 3 zdaje sie uzywa Eclipse Link (implementuje JPA2 - kod toplinka darowany przez oracla fundacji eclipse i przerabiany). Oczywiscie mozesz uzyc swojego providera np hibernate.
Pozdro.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0