kopiowanie apletu ze strony... da się?

0

Witam serdecznie:)

Mam pytanie, zacząłem niedawno uczyć się jawy no i chcę napisać w tym kilka programów i umieścić na stronie... no i jedno mnie zastanawia... czy aplety, które są na stronach www da się skopiować? Chodzi mi o w pełni wykonywalne po stronie klienta. Jeśli jest sposób ich kopiowania, to jaki to sposób i czy istnieje metoda zabezpieczająca przed tym?

0

Każdą daną, którą wysyłasz do klienta da się skopiować. Applet też. Zabezpieczeń przed tym nie ma, ale można w miarę łatwo napisać aplet, który bez części serwerowej będzie nieprzydatny.

0

tylko na swoim www nie mogę umieszczac javy działającej po stronie serwera... z tego co się orientuję to ciężko o fajny tani hosting z javą, o darmowym już nie wspominając.

poza tym chciałbym umieścić na www program, który mam też na kompie do swojego użytku... najprościej wrzucić byłoby cały na www, bez dzielenia na część działającą po stronie serwera i część po stronie klienta... w takim razie jak taki aplet da się skopiować?

0

A kto karze ci to robić w Javie. Serwer w PHP i komunikacja po JSONie.

Rozwiązaniem może być wystawienie tylko fragmentu jako aplet i upload potrzebnych jarów w tle. Można wtedy sprawdzać skąd pochodzi żądanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1