gui w javie

0

Witam,

mam system ekspertowy napisany w Prologu i chcę do niego napisać interfejs. W czym najlepiej pisać GUI jeśli chodzi o Jave? AWT, Swing czy coś innego? Jest np. mozliwość pisania w QT?

I druga sprawa jak scalić kod napisany w Prologu z Javą i okienkami? A może jednak XPCE?
Proszę o rady osoby w temacie:).

Pozdrawiam

0

QT: http://qtjava.sourceforge.net/
Prolog: http://gnuprologjava.sourceforge.net/

Integrację można zrobić w ten sposób, że wyniki z prologa zapisujesz do pliku i powiadamiasz program w Javie za pomocą JNDI.

0

QT: http://qtjava.sourceforge.net/
Prolog: http://gnuprologjava.sourceforge.net/

Zależy mnie na tym aby ktoś doradził.. wskazał co powinienem wybrać.. bo ja się słabiutko w tym orientuję. Mam rozumieć, że to polecasz? Dlaczego QT, a nie Swing?

Integrację można zrobić w ten sposób, że wyniki z prologa zapisujesz do pliku i powiadamiasz program w Javie za pomocą JNDI.

Czy to faktycznie tutaj się nadaje? Czy to nie jest naokoło przypadkiem? A może by tak GUI w javie (swing) i wnioskowanie w Prologu, czyli działanie Prologu w Javie za pomocą JPL?

http://koziolekweb.pl - przemyślenia o życiu i śmierci i różnościach...

Ciekawe porównanie z prostytutkami :)

0

@koziolek: nie zczailem motywu "powiadamiania Javy poprzez JNDI", mozesz dokladniej powiedziec?

0

Jaka w ogóle była idea powstania bibliotek Swing czy AWT w Javie skoro jest Qt czy GTK?

0
kanaaees napisał(a)

Jaka w ogóle była idea powstania bibliotek Swing czy AWT w Javie skoro jest Qt czy GTK?

Pierwsze wydanie Javy bylo bodajze w 1995 roku, Swing wyszedl w 1997 - Qt chodzilo jeszcze w pieluchach i bylo zafajdane. Po drugie byloby to uzaleznienie sie od konkretnego dostawcy GUI. Po trzecie, kto powiedzial, ze Qt jest lepsze od Swinga?

0

Nie no nie mówię, że Swing jest gorszy .. wszystko ma swoje wady i zalety.. i Qt i Swing...

Co do Qt to raczej nawet chyba nie warto, bo link który podał "zły moderator" jest tam niby jakaś paczka, ale z roku 2001, a QT Jambi zdaje się, że przestaje być wspierane.

Ale może ktoś się wypowie na temat wywoływania kodu Prologu w Javie? Czy miał ktoś do czynienia z JPL? Lub inne sposoby?

0

@halabala, w ramach JVM jest usługa JNDI, która pozwala na odwolywanie ise do obiektów na zasadzie getByName. Można tego używac do wywoływania metod różnych obiektów.

@kanaaees, AWT i Swing to rozwiązania pisane pod javę i w javie i oba ssą (Swing w szczególności, strasznie muli i naprawili to dopiero w javie 1.6). Jeżeli potrzebujesz natywnego rozwiązania to używasz SWT. Jest SWT-QT jak i SWT-GTK. Co do tego linka to się rozpędziłem.

Co do samego prologa to musze pobawić się ta biblioteką, bo mam ją tylko na zasadzie arsenału na studia, a prolog dopiero za rok :/ Swoją drogą popatrz na coś co się nazywa JBoss Rules/Drools bo może sie okazać, że prolog nie jest ci do szczęścia potrzebny :)

0

Głos na SWT. Jest to dość dobry kompromis między wydajnością a przenośnością. Poza tym dość przyjemnie integruje się z eclipsem. Odradzałbym jednak stosowanie wszelkiego rodzaju designerów, przynajmniej na początku przygody z biblioteką. ;-)

ps. Zdobytą wiedzę można wykorzystać w przyszłości chociażby pisząc plugin do eclipsa :-)

0

@_kama_ zapomniał(a) dodać, że SWT to "natywne" środowisko Eclipse. Swoją drogą czy ktoś ma może link do dobrego kursu GTK?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1