definiowanie działań

0

czesc

mam za zadanie wypełnic tabele wynikami działan, np: ar=b, ar^2=c, e*a=a

pytanie: jak w javie mogę zdefiniować prostą arytmetyke, aby nie wprowadzac danych do tabeli recznie i uniknac bledow? mam nadzieje ze tworzenie takiej definicji nie pochlonie wiecej czasu niz wprowadzanie danych recznie :)

pozdr

0

W jakiś sposób czyste dane wprowadzić musisz. Jeżeli danych (np. liczbowych) jest dużo i w formie papierowej, to najlepszym sposobem jest zatrudnienie oprogramowania OCR (rozpoznające pismo). Innym sposobem jest "zatrudnienie" maszynistki. ;)
Jeżeli dane są w postaci elektronicznej, to jedynym zadaniem jest przetworzenie ich do postaci np. pliku. Można to zrobić czymkolwiek, ewentualnie swoim programem, który to wykona.
Jeżeli dane będą już w postaci pliku, to wystarczy go wczytać i na ich podstawie zrobić obliczenia, których wynik umieścisz w każdej kolejnej komórce tabeli. Najczęściej robi się to za pomocą zwykłej pętli.
To wszystko co można powiedzieć na takim poziomie ogólności. Musiałbyś podać więcej szczegółów, żeby coś konkretnego pomóc.

0

na przykładzie:

mamy zdefiniowane (tylko na symbolach, liczby mnie nie interesują) trzy działania ar =b ar2=c a*r3=a

wiec jesli napisze dzialanie (ale juz nie zdefiniuje, gdyz to powinni wynikac z już utworzonych definicji), np. c*r o wynikiem wstawionym do tabeli bedzie a.

moze nie chodzi tu o samą jave tylko ogolna zasade w progrmaowaniu takich rzeczy.

pozdr

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1