Jak zrobić zablokowanie odświeżania

0

Mam formularz z którego dane są dodawane do bazy.
Po wcisnięciu przycisku 'Zapisz' otwiera się skrypt zapisujący wprowadzone dane i wyswietlający info o dokonanym zapisie. Jeżeli teraz zostanie naciśnięty przycisk 'Odśwież' to te dane jeszcze raz zostaną zapisane.

Z góry dziękuję.

0

Dział to Java, treść pytania sugeruje JavaScript. Jak jest naprawdę?

0

Robię to przez stronę jsp, więc myślałam, że to dział Java

0

Java nie ma nic wspólnego z Javascript. Poza częścią "podkradzionej" nazwy (kiedyś była modna).

0

a jsp to nie JAVA?

0

nie wiem jak zrobic to w JSP ale tak opisowo na dwa sposoby:

 1. przed dodaniem zrobił selecta do bazy z pytaniem czy juz taki rekord istnieje - ale to rozwiazanie wydaje sie nie wydajne poniewaz zapytujesz baze - troche bez sensu
 2. wprowadzil dodatkowa zmienna ktora bedzie sie zwiekszala po dodaniu rekordu np.:
  int a = 0;
  if(a==0)
  {
  rs.exec("INSERT INTO...");
  a++;
  }
0

nie rozumiem co chcesz zrobic, masz dwa przyciski ktore robia to samo. Moze wywal ten przycisk odswiez i po sprawie.:) Bo w sumie po zablokowaniu tego przycisku to jakie on by mniaj jeszcze zadanie? Z reszta ze slowem "odswiez" to mi przychodzi intuicyjnie, pobierz nowe dane i je wyswietl...

0

Pytanie jest dosyć niejasne, zapewne "odśwież", to jest przycisk "odśwież" przeglądarki.

0

hehe, no tak moze tez to byc, nie pomslalem o tym. W takim razie moze lepiej po zapisie przekierowac na strone info.jsp z komunikatem ze dane zostaly zapisane i przeglaraka nie wysyla za kazdym razem POST danych przy odswiezaniu.

0

Hmmm, mi to wyglada jak utworzenie implementacji nie-idempotentnej metody GET, co nie jest za dobre... Klikanie na guzik powinno wysylac za pomoca metody POST, a wtedy oodswiezenie przegladarki pokaze okienko z pytaniem czy uzytkownik chce na pewno wykonac nieidempotentna metode POST ponownie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0