[NetBeans] zmniejszanie okna

0

Problem błachy ale denerwujący. W żaden sposób nie mogę zmniejszyć okna aplikacji po uruchomieniu (prawy górny róg). W podglądzie trybu design wszystko jest w porzadku, a w trybie rzeczywistym, po kliknięciu na kwadraciki, obraz na ekranie zadrga, kwadraciki zmieniają się w jeden ale rozmiar panelu pozostaje ten sam.
Sprawdziłem właściwości wszystkich kontrolek i nie zauważyłem niczego podejrzanego.
HELP

0

Jeżeli dobrze zrozumiałem, jak maksymaliujesz działa, a jak bierzez "przywróć w dół" rozmiar się nie zmienia. Możesz zastosować prostą sztuczke, ustaw sobie preferowany rozmiar okna, który będzie zawsze ustawiany dla opcji "przywróć w dół":

setPreferredSize(new Dimension(305,205));

addWindowStateListener(new WindowStateListener() {
	public void windowStateChanged(WindowEvent e) {
		if(e.getNewState() == 0) {
			setSize(getPreferredSize());
		}
	}
});
0

Preferowany rozmiar okna mam ustawiony dobrze. Po uruchomieniu aplikacja otwiera się na całym ekranie. Działa przycisk minimalizujący okno do paska zadań. Nie działa ani przycisk zmniejszający ani maksymalizujący. Tzn. jest reakcja na kliknięcie, bo pasek na którym umieszczone są przyciski min, max i redukujący drga ileś razy, ale nic poza tym się nie dzieje.

Ok. Problem rozwiązny.

0

no to napisz jak go rozwiązać

0

Przejrzałem wszystkie kontrolki w formatce (projects ->mójProjekt -> mójProjekt.resources -> mójProjektDesktop.properties -> prawy klawisz -> open) i okazało się , że "wisiały" tam jakieś kontrolki zombi, które niby były usuniete. Powywalałem je i po uruchomieniu aplikacji, okienko mozna było już przesunąć trochę w bok i zmniejszyć do pożądanej wielkości. Nie wiem na 100% czy to było tego wina ale zadziałało.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1