Java i Windows Vista

0

Witam. Mam problem z kompilacją plików java pod win vista home basic. Po wpisaniu polecenia javac nazwa_pliku.java wyskakują mi jakieś błędy kompilacji. Natomiast ten sam plik java tylko że w win xp skompilował i uruchomił się bez problemu, więc nie wiem co jest grane. Proszę o pomoc.

0

no to pokaż te błędy

0

Wpisuję komendę:

javac Server.java

Wyświetla mi się tak:

Server.java:12: cannot access ServerThread
bad class file: .\ServerThread.class
class file has wrong version 49.0, should be 48.0
Please remove or make sure it appears in the correct subdirectory of the classpath.
     new ServerThread(socket);
         ^
1 error

Natomiast to samo robię w XP i nie ma żadnych problemów.

0

Może zależy od kompilatora? skompiluj plik ServerThread.java na tym kompie co kompilujesz Server.java

0

Też nie da rady skompilować i wyświetla 11błędów, w których są nawet błędy o braku ";" w niektórych miejscach, a stać tam nie powinny. A na xp 0 błędów.

0

To popraw te błędy, pewnie masz inną wersje kompilatora, poza tym to że rzuca 11 błędów nie oznacza, że jest ich 11, ale że był jeden i przez niego nowe powstają, i skompiluj na vistcie

0

A coś się udało skompilować na viście ?
Np. taki kod

public class Test
{
  public void foo()
  { 
    int x=3;
  }
}
0

Tak takie proste przykłady się bez problemu kompilują.

0

Ok więc teraz zobaczyłem czy skompiluje mi się to pod win xp u kolegi, który jest podłączony do sieci lokalnej i u niego też się nie skompilowało. A ten xp na którym nie było problemu jest na komputerze w sali w której mam zajęcia właśnie z Javy. w ogóle w całej uczelni na każdym komputerze z zainstalowanym kompilatorem java firmy sun nie ma problemu z kompilacją. Może więc chodzi o samą aplikację, gdyż jest to chat sieciowy i może dlatego są te problemy. Na jednej sieci działa, a na innej nie. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Każda inna aplikacja niesieciowa w javie bez problemu się kompiluje, więc cos musi być chyba z samą aplikacją. Co o tym myślicie?

0

Czy masz JRE i JDK w tej samej wersji? Jeśli nie lub masz kilka różnych wersji, zainstaluj tylko JRE i JDK w jednej wersji (np. 6.0) i wtedy spróbuj skompilować.

0

komunikat o bledzie ewidentnie wskazuje ze na viscie masz starsza wersje javy niz kompilator ktory skompilowal ten ServerThread.class czy costam

0

Odinstalowałem wszystkie javy jakie tylko były zainstalowane i zainstalowałem Java 2 SDK, SE v1.4.2_13 i nadal to samo.

0

no wlasnie to jdk1.4_costam to za malo, wymaga wersjklas co najmniej 49, czyli javy 1.5,czyli tego czym najwyrazniej byl kompilowany ten ktorys tam plik

pozdro

0

Czy mógłby ktoś wstawić link do najnowszej wersji j2sdk pod vistę, bo ściągnąłem tą 1.5 ale przy instalacji wyskoczyło mi że jest to wersja nie na tą platformę, a ściągałem pod windows i nie wiem która to jest pod Viste. Bardzo proszę.

0

http://java.sun.com/javase/downloads/?intcmp=1281

i ściągasz "JDK 6 Update 3" lub "JDK 6 Update 3 with Java EE 5 SDK Update 4" jeżeli używasz javy EE

0

O dzięki stary, teraz wszystko się kompiluje bez problemu, ale w samym czacie coś nie działa. Ale to na inny temat będzie. Jeszcze raz dzięki wszystkim.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1