który, framework MVC?

0

Witam

Mam do zrobienia aplikację webową, i tak się zastanawiam w czym to zrobić. Mam za sobą, kilka projektów w strutsach 1.2.9. Teraz są już Struts 2, JSF, myFaces i jeszcze by sie pewnie coś znalazło o czym nie wiem. Chciałbym ten projekt zrobić najlepiej, najbardziej elegancko jak się da. Więc mam pytanie do osób, które miały styczność z większością tych bibliotek co jest lepsze?

Pozdrawiam

0

Strutsa na dzień dobry skasuj z dysku. Nawet Struts2 nie ma choć połowy możliwości jakie ma SpringFramework czy Pico. Dane mi było pisać w Strutsach i nie wspominam tego miło. Są fajne, ok, ale brakuje im kilku rzeczy, ciężko się konfigurują, o dużą część przepływu sterowania MVC trzeba dbać samemu. Spring i Pico realizują wzorce IoC (Inverse of Control - odwrócenie kontroli), poprzez wstrzykiwanie zależności. Umożliwi to znacznie łatwiejszą pracę, szybsze tworzenie softu, a i konfigurowanie Springa jest banalnie proste.
Dyskusja z forum Springa:
http://forum.springframework.org/showthread.php?t=16553
z forum java.sun:
http://forum.java.sun.com/thr[...]=546415&messageID=2662219
z tego ostatniego dobrze omówiona różnica:

Struts is just a web application framework which focuses on presentation layer only.
Spring is application framework which covers all the layers of the aplication likes inversion of control, JDBC library, Hibernate integeration - not just MVC integration. At the same time does not try to implement as much as view functionality as Struts does. You can usie spring in isolations as well.

0

ja teraz Seam'a obalam :-) i jak ktoś jest w temacie to Seam'em idzie ładnie, wiele rzeczy rozwiązanych, inne rzeczy ukryte przed użytkownikiem i nie musi schodzić do piekieł :-) generalnie polecam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0