poszukiwana ksiazka

0

Witam
Poszukuje ksiazki Java.Wzorce projektowe
Niestety jej naklad jest juz niedostepny.
Czy ktos moze mi polecic podobna ksiazke. Zalezy mi na tym, aby wzorce byly opisane w javie.
Pozdrawiam

0

POZYCJA NIEDOSTEPNA

0

Ja mam książkę "Projektowanie zorientowane obiektowo. Wzorce projektowe". http://helion.pl/ksiazki/probw2.htm
Książka ogólnie dobra, wzorce opisane są w sposób przystępny i zrozumiały. Jedyne do czego mam zastrzeżenia, to tłumaczenie... mimo wszystko nie wszystkie nazwy wzorców czy też funkcji (np. getInstance) powinno się spolszczać. Oczywiście przykłady są napisane w javie, choicaż nie wiem dlaczego aż tak bardzo Ci na tym zależy, w książkach z wzorcami projektowymi kodu i tak za dużo nie znajdziesz, a na tym poziomie i tak wszystkie języki obiektowe są bardzo podobne.

Ludzie bardzo chwalą sobie jeszcze "Head First Design Patterns" http://helion.pl/ksiazki/hfdepa.htm. Ja niestety jej nie czytałam, więc się nie wypowiem co do szczegółów, ale zawsze możesz poczytać opinie na stronie. Z tego co wiem, to również kod pisany jest w javie.

0

na stronie Eckel'a jest, a przynajmniej była kiedy ją stamtąd ściągałem, "Thinking in Patterns" z przykladami w Javie

0

dirkpitt przecież to są wzorce w J2EE. Mam tą książkę, owszem dobra jest, ale to zupełnie co innego. Żeby się za nią zabrać trzeba przede wszystkim znać J2EE i bardzo wskazana jest znajomość wzorców projektowych.

0
Anke napisał(a)

dirkpitt przecież to są wzorce w J2EE. Mam tą książkę, owszem dobra jest, ale to zupełnie co innego. Żeby się za nią zabrać trzeba przede wszystkim znać J2EE i bardzo wskazana jest znajomość wzorców projektowych.

No właśnie. Moglibyście mi przy okazji wyjaśnić, czym się różnią te wszystkie technologie, bo się trochę gubię? Mam na myśli Java, Java EE, Java ME, Java SE, itp. itd.? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0

Java jest to język programowania;
JavaEE(Enterprise Edition) są to pakiety i technologie do tworzenia przede wszystkim rozproszonych aplikacji sieciowych;
JavaME(Mobile Edition) wersja javy na urządzenia mobilne( komórki itp.)
JavaSE(Standard Edition) standardowe pakiety javy, do tworzenia apletów, prostych aplikacji sieciowych, i innych programów także lokalnych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1