Wykonanie akcji w trakcie "zabijania" procesu

0

Jak zablokować wyłączenie aplikacji (zabicie procesu) w windows poprzez ctrl+alt+delete. Powiedzmy ze w trakcie proby zabicia procesu wykona sie jakas akcja np pojawi sie okno do wpisania hasla administratora.

0

Brzmi jak zalążek ciekawego trojana :-)

0

To chyba temat nie do javy :-)

0

Chodzi mi o napisanie programu, ktorego nie da sie zamknać bez podania hasla. Chce zrobic zabezpieczenie, ktore umozliwi jedynie administratorowi wylaczenie aplikacji. Aplikacja ma dzialac jedynie pod windows. Jesli chodzi o aplikacje to moge takie zabezpieczenie bez problemu dodac dla glownego okna aplikacji, ale co sprytniejszy uzytkownik w task managerze wylaczy aplikacje bez praw administratora. Przykladem sa niektore np programy antywirusowe czy firewalle, ktore posiadaja takie zabezpieczenia - nawet jesli uzytkownik w task managerze sprobuje wylaczyc firewalla pojawi mu sie dialog z wpisaniem uzytkownika i hasla.

0

Jak sie wylacza jako aplikacje to dziala jak zwykle zamykanie okienka. A co do zabijania procesu to nie widzialem takiej aplikacji, ktora by sie temu oparla. Co do zabezpieczenia, to zdaje mi sie, ze to duplikowanie zabezpieczen oferowanych przez system. W pierwszej kolejnosci zwykly uzytkownik nie powinien miec dostepu do procesow systemowych/administratorskich. Jak ktos uruchamia kompa z prawami administratora to sam sie decyduje miec dostep do wszystkiego.

Ale, zeby nie bylo, ze bez pomocy, to pusc inny proces, ktory sprawdza czy ten glowny sie nie wylaczyl.

0

Możesz zablokować task menagera poprzez dodanie klucza dword DisableTaskMgr o wartości 1 do rejestru w miejscu:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\ Policies\System?

0

Jeżeli jest to windows serwerowaty (Server, XP Professional) to wystarczy uruchomić program ze spreparowanego użytkownika, który nie będzie miał prawa do ubijania procesów. Konkretów nie podam bo egzamin z serwerów zaliczyłem na 3,5 ale można takie sztuki robić. Tak samo można odpalić program w trybie pełnego okna i przechwytywać zdarzenia alt+ctrl+delete :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0