Jbuilder, NetBeans

0

Witam, mam dość śmieszne pytanie, chodzi mi o komponenty typu Button, Label itp, które znam z Delphi. Czy sa takowe w Netbeansie i Jbuilderze, że biore i przeciagam na Forme?
Prosiłbym o poprowadzenie mnie za rączkę i wskazanie w tych dwóch edytorach tychże komponentów.
Szukałem dość długo w Jbuilderze i niestety poległem, tak samo w Netbeansie.
Z góry dziękuję bardzo. Pozdrawiam

0

Jbuilderze nie używam to nie wiem ale w NetBeansie są. Musisz przy tworzeniu projektu odznaczyć Creat main class, następnie rozwinąć swój projekt w zakładce PROJECTS nastepnie rozwinąć SOURCE PACKAGES i prawym klawiszem myszy kliknac na <Domyślny Pakiet> i wybrać NEW->JFrame FORM. Po jej utworzeniu masz już w zakładce dwa widoki Source i Desing jak wejdziesz w Desing po prawej stronie powinna sie pojawic paleta z przyciskami, jeśli takiej nie ma to należy rozwinać pasek WINDOW i wybrac palette lub wciasnać ctrl+shift+8

Pozdrawiam!

0

Dzieki, naprawde pomogles mi. Tak patrze na te komponenty i stwierdzam ze jest ich malo. Nie ma takich d baz danych itp itd? W Delphi bylo ich mnowstwo. Byc moze sie jakos sciaga dodatkowe do NetBeansa?
Z checia zasiegnal bym porady tez kogos kto zna Jbuildera (najlepiej enterprise) byc moze tam jest wiecej komponentow. Pozdrawiam

0

Do baz danych też są ale jak robisz w technologi JSP stronki właśnie sie też zastanawiam gdzie takie ikony jak są do VisualWebPack można sciagnąc do zwykłych ramek??

0

Dziwne ze nie ma na tym forum wiadomosci PM
Podaj mi gg jak moglbys, nieznam nikogo kto jave zna a moze czasami byc mi rady udzielil itp :]
Pozdrawiam

0

9286545

:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0