problem z generacja pdf-ow

0

Witam. Pisze wlasnie aplikacje ktorej jednym z zadan jest generowanie dokumentow w formacie pdf, co moze wydawac sie banalne. Ale mi chodzi o to aby te pdf-y byly generowane na podstawie danych z bazy danych i wzorca dokumentu (np. oświadczenia majtkowe - dane osobowe pobierane z bazy i wzor dokumentu - ktory np po wejsciu nowego rozporzadzenia moze sie zmienic i nalezy go w jakis prosty sposob zmienic). O ile pobieranie danych z bazy nie jest trudne to jak zrobic aby zmina wzorca byla jak najprostsza i bez ingerencji w kodzie aplikacji. Za pomoc z gory dziekuje.

0

FOP. Jest jednym z projektów Apache. Można pobrać w postaci bibliotek i dołączyć do programu. Działanie jest takie, że są dwa pliki xml, jeden zawiera dane, a drugi sposób prezentacji. Wynikiem działania jest dokument pdf.
Ja widzę to tak, że twój program tworzy xml z danymi na podstawie bazy danych i ma dostęp do plików xml z zapisanym wyglądem. Wtedy zmiany w dokumentach nie wymagają ingerencji w kod programu, a jedynie wprowadzenia zmian w plikach opisujących wygląd.

0

dzieki wielkie :-)

0

Ja uzywalem JasperReports - darmowy generator raportow, dziala w ten sposob ze tworzysz sobie plik jrxml (zwykly xml) z layoutem, mozesz tam wpisac nawet zapytanie do bazy, a nastepnie w programie generujesz sobie raport. Z jednego layoutu mozesz zrobic pdf, doc, rtf czy xls lub txt. Mozna tez od razu drukowac.
Do wygenerowania layoutu masz darmowy programik tej samej firmy: iReports, aktualna wersja to zdaje sie 1.3.0, do sciagniecia na sourceforge - intuicyjny i latwy w obsludze dosyc. Same JasperReports tez przyjemne.
Pozdrawiam.

0

Jest taki program PDF Creator. On zamienia pliki do formatu .pdf. Na jego podstawie można napisać program do generowania pdf-ów. On działa jak wirtualna drukarka. ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1